Sign in to follow this  
Followers 0
  • entries
    5
  • comment
    1
  • views
    2857

Jak sprawdzić czy jestem w KRD?

Sign in to follow this  
Followers 0

Entry posted

539 views

Utrzymanie płynności finansowej to jeden z priorytetów, jakimi kierują się przedsiębiorcy w prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej. Jednym ze sposobów, aby to osiągnąć jest weryfikowanie potencjalnych klientów pod kątem ich wypłacalności. Służą do tego rejestry zwane Biurami Informacji Gospodarczej. Aktualnie na terytorium naszego kraju działają:

- Krajowy Rejestr Długów BIG,

- BIG Info Monitor,

- Rejestr Dłużników ERIF BIG,

- Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej

Jednym z najpopularniejszych jest właśnie Krajowy Rejestr Długów BIG. Poniżej znajdziesz praktyczne wskazówki wraz z objaśnieniami jak pobrać raport KRD na swój temat. Dzięki temu będziesz mógł na bieżąco monitorować swoją sytuację finansową i w razie konieczności zyskasz możliwość szybkiej reakcji na potencjalnie niekorzystne wpisy, które się tam znajdą. Jest to tym bardziej ważne, że niekiedy jeden „niewinny” wpis w KRD może zawarzyć na próbie zaciągnięcia większego kredytu lub w pomniejszych sprawach może uniemożliwić np. podpisanie umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych tj. Internet, telewizja kablowa, abonament telefoniczny.

1 . Żeby pobrać raport wchodzimy na stronę http://krd.pl/. Następnie klikamy w niebieski przycisk „Oferta dla konsumentów, Sprawdź informacje o sobie, SPRAWDŹ >.

jak_sprawdzic_czy_jestem_w_krd.thumb.jpg

W kolejnym oknie wybieramy czerwoną ramkę i klikamy ZAŁÓŻ BEZPŁATNE KONTO>

2. Kolejne okno to formularz rejestracyjny. Uzupełniamy takie dane jak: dane klient, adres do korespondencji, dowód osobisty, login, hasło dostępu.

jak_sciagnac_raport_krd.thumb.jpg.886f23

Poniżej w części „Warunki prawne” jedynym obowiązkowym miejscem, które powinniśmy zaznaczyć jest „Akceptuję Regulamin Krajowego Rejestru Długów, Regulamin FairPay oraz cennik usług”.

Pozostałe odnoszą się do zgody na przesyłanie materiałów reklamowych poprzez e-mail, telefon, sms, zgody na kontakt z konsultantem Fair Play i zgody na dopisywanie nas przez Krajowy Rejestr Długów do rejestru (na wypadek gdybyśmy w stosunku do nich zalegali z płatnościami).

Klikamy w pomarańczowy odnośnik „Załóż konto”>

3. Kolejne okno dotyczy potwierdzenia naszej tożsamości. W tym celu wybieramy dwa zdjęcia „przód” i „tył” dokumentu tożsamości lub jeden plik w formacie .pdf gdzie znajduje się awers i rewers naszego dokumentu tożsamości

weryfikacja_raportu_krd.thumb.jpg.08b46b

Następnie klikamy poniżej w „Potwierdź tożsamość”+

3. Jeżeli wszystko przebiegnie w sposób poprawny będziemy mogli się już zalogować na nasze osobiste konto w KRD a następnie pobrać raport o sobie.

W tym celu po zalogowaniu się na własne konto w zakładce „Sprawdzanie” wybieramy opcję „Sprawdź siebie”.

raport_z_krd_sciaganie.thumb.jpg.bac0042

W dalszej części kolejny raz klikamy „Sprawdź siebie”> . Poprzez nasze działanie zostanie przesłany wniosek  o sprawdzenie informacji o nas w Krajowym Rejestrze Długów. O wykonaniu wniosku zostaniemy poinformowani poprzez wysłanie wiadomości  na wskazany wcześniej adres e-mail. Gotowy raport dostępny będzie do ściągnięcia w zakładce "Raporty".

Raport jest generowany w formacie pliku .pdf do otworzenia, którego konieczny jest program Adobe Acrobat Reader.

Uwaga. W sposób bezpłatny  raport możemy pobrać raz na pół roku. Jeżeli będziemy zainteresowani tym, aby częściej mieć do niego wgląd będzie to związane z uiszczeniem opłaty w wysokości 6,90 zł za każde dodatkowe ściągnięcie.

Przykładowy raport, który zostanie wygenerowany zawiera w sobie takie informacje jak: liczba informacji o zobowiązaniach sporny/bezspornych, liczba wierzycieli i łączna kwota zadłużenia w PLN (zobowiązania przeprowadzone w innej walucie niż PLN są przeliczane na PLN według średniego kursu  NBP w dniu generowania raportu).

 raport_krd_o_sobie.thumb.jpg.dcc1ef7485c


Sign in to follow this  
Followers 0


0 Comments

There are no comments to display.

You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.