Sign in to follow this  
Followers 0
  • entries
    5
  • comment
    1
  • views
    2857

Jak sprawdzić czy jestem w BIG?

Sign in to follow this  
Followers 0

Entry posted

530 views

Jednym z filarów świadomego zarządzania swoimi finansami jest monitorowanie swoich zobowiązań. Natomiast najlepszą z możliwych sytuacji jest taka, w której wszystkie nasze płatności regulowane są w terminie i bez zbędnych poślizgów. Niestety nie zawsze jest to możliwe a zdarza się czasem i tak, że nawet bez naszej woli i winy zostaniemy wpisani do jednego z Biur Informacji Gospodarczej (w mowie potocznej przyjęło się, że są to rejestry dłużników, nazwa nie jest do końca trafna, ponieważ oprócz wpisów negatywnych świadczących o naszych zaległościach mogą widnieć również tam wpisy pozytywne informujące o naszej sumienności w zakresie spłacania zobowiązań).

Wobec powyższego dobrym nawykiem jest monitorowanie informacji, jakie o naszych finansach uzyskują podmioty zewnętrzne. Przykładowo nawet prosta umowa z operatorem usług telekomunikacyjnych łączy się już praktycznie zawsze z weryfikacją naszej sytuacji finansowej. Do najpopularniejszych rejestrów tego typu należy KRD, czyli Krajowy Rejestr Długów i właśnie BIG Info Monitor. Poniżej znajdziesz praktyczną instrukcję jak krok po kroku sprawdzić informacje o sobie w rejestrze BIG Info Monitor. Procedura jest bardzo prosta i zajmuje dosłownie chwilę czasu.

     1.  Wchodzimy na stronę główną BIG znajdującą się pod adresem http://www.big.pl/.

W górnym prawym rogu klikamy w zielony odnośnik „Rejestruj”>

jak_sprawdzic_czy_jestem_w_BIG.thumb.jpg

W kolejnym oknie wypełniamy takie dane jak: e-mail, hasło, powtórz hasło

sprawdzanie_raportu_BIG.thumb.jpg.679467

Poniżej zaznaczamy dwie pierwsze „zgody”. Zgoda trzecia nie jest wymagana chyba, że jesteśmy zainteresowani otrzymywaniem materiałów reklamowych od BIG Info Monitor.

 

Klikamy w zielony odnośnik „Załóż konto”.

 

Następnie na adres naszej poczty elektronicznej została wysłana wiadomość e-mail od system@big.pl. Aby dokończyć rejestrację klikamy w link aktywacyjny z listu.

      2.  Logujemy się na nasze konto.

Klikamy w zielony przycisk „+dodaj profil

sciaganie_raportu_BIG.thumb.jpg.369634ff

Wybieramy opcję „ OFERTA PRE-PAID” i klikamy „wybierz plan”.

Następnie Prepaid dla Klienta Indywidualnego i „wybierz plan”. W nowo otwartym oknie wypełniamy nasze dane osobowe, dane z dokumentu tożsamości i dane kontaktowe. 

Klikamy „zapisz dane podpisującego umowę”

Wypełniamy pola z Adres zameldowania i klikamy zielony odnośnik „Zapisz dane”.

 raport_BIG_o_sobie.thumb.jpg.060b70a1300

       3. W kolejnym oknie wybieramy skan/zdjęcie dokumentu, który potwierdzi naszą tożsamość, klikamy „prześlij” a po załadowaniu pliku „wyślij dokumenty do weryfikacji”.

jak_sciagnac_raport_BIG.thumb.jpg.dbbba0

 

Weryfikacja trwa przeważnie do 24 godzin. O jej zakończeniu zostaniemy poinformowani poprzez stosowną wiadomość e-mail.

 

     5. Po prawidłowym zweryfikowaniu naszych danych logujemy się, przechodzimy na nasz utworzony profil i w zakładce „Raport” na samym dole znajdziemy odnośnik „Zamów raport na swój temat” klikamy w niego.

pobieranie_raportu_BIG_na_swoj_temat.thu

W ściągniętym raporcie znajdziemy o sobie informacje pozytywne/negatywne.

 raport_BIG_sciaganie.thumb.jpg.c50de8524

Sam raport możemy pobierać bezpłatnie raz na pół roku. Oprócz tego nasze konto oferuje o wiele więcej innych opcji np. możliwość wpisania nierzetelnego dłużnika do rejestru, sprawdzenie kto wysyłał zapytania na nasz temat itp. Jednak w tym przypadku są to już usługi płatne.

 

 


Sign in to follow this  
Followers 0


0 Comments

There are no comments to display.

You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.