Crijatawo

Members
 • Content count

  12
 • Joined

 • Last visited


Community Reputation

0 Neutral

About Crijatawo

 • Rank
  Member

Personal Information

Crijatawo's Activity

 1. Crijatawo added a post in a topic Opinie na temat pożyczek w Kredito24   

  Działalność firmy Kredito24 należy oceniać wysoko i to ze względu na jakość świadczonych usług jak i założone w warunkach umowy granice wiekowe, kiedy można pożyczkę zaciągnąć.
  Od strony formalnej o pożyczkę może się starać każda osoba, która posiada obywatelstwo polskie i osiągnęła pełnoletniość. Dodatkowo co ważne warunki umowy nie przewidują górnej granicy wieku do jakiego pożyczka może zostać udzielona.
  Oprócz tego na wiele udogodnień mogą liczyć osoby pobierające świadczenie emerytalne i rentowe. Z badań statystycznych bowiem wynika, że jest to grupa wiekowa która niezwykle sumiennie wywiązuje się ze swoich zaciągniętych zobowiązań.
  • 0
 2. Crijatawo added a post in a topic Umowa na kartę kredytową zawarta przez telefon   


  Pytanie z czystej ciekawości, jakie warunki otrzymałeś od Aliora? 
  • 0
 3. Crijatawo added a post in a topic Jest szansa żebym się z tego wyplątał?   

  Chłoopczcze, normalne kredyty lub pożyczki możesz zaciągnąć tylko i wyłącznie w normalnych bankach. Zawsze to jest zastanawiające, że człowiek zaciąga pożyczkę nie myśląc wcale nad tym skąd weźmie pieniądze na jej spłatę. Witamy w dorosłym świecie.

  Ale wiesz co.. chwilówka to wcale nie musi być taki głupi pomysł. Pod dwoma warunkami 1) Musisz znaleźć bezpłatne oferty pierwszych pożyczek (na rynku i w Internecie jest tego mnóstwo ale nie wiem czy na takie sumy właśnie) 2) Twoje źródło dochodu musi być pewne, jeżeli nie to po prostu „leżysz i kwiczysz”, że tak się wyrażę metaforycznie. 

  • 0
 4. Crijatawo added a post in a topic Pierwsza od 15 lat upadłość banku. Straty szacowane nawet na 4 mld zł !   

  Środki z lokat są zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (z tym nie powinno być problemu). Szkoda tylko trochę pracowników, którzy pewnie dopiero dzisiaj „oficjalnie” z mediów dowiedzieli się, że ich pracodawca „idzie na dno”.

  Kreatywna księgowość to sprawa karna i powinni ścigać księgowych, którzy wszystko zatwierdzali.

  • 0
 5. Crijatawo added a post in a topic Polacy zestresowani w pracy   

  Nie ma lekko. Jak chce się zarobić trzeba zakasać rękawy i zapier…. Choć powiem Ci, że ostatnio trafiłem na ciekawy kanał na You Tubie. Facet mieszka w Chinach i nagrywa filmiki o różnych aspektach życia tam. Teraz najbardziej znany jest chyba Paróweczka według Korwina czy jakoś tak J Faktycznie tam ludzie bez kas fiskalnych, sanepidu urzędy pracy – organizują się stawiają przykładowy stragan z parówkami albo czymś innym i zaczynają zarabiać. Jeżeli komuś nie podoba może wstąpić do restauracji, która jest tuż obok.

  Druga sytuacja. Wielkie centra/hurtownie telefonów komórkowych. Na całym piętrze sami sprzedawcy telefonów komórkowych, boksy takie jak u nas w centrach handlowych a w środku co ciekawe położona sofa, żeby można było w trakcie pracy odpocząć. W takich warunkach można pracować jak człowiek. A w Polsce….. jakby mogli to by Cię w łyżce wody utopili, do tego doprowadził ten chory system. 

  • 0
 6. Crijatawo added a topic in Dyskusje Ogólne   

  Ile trwa założenie księgi wieczystej?
  A ja mam takie pytanie jak w temacie. Ile muszę czekać na założenie księgi wieczystej dla nieruchomości? Orientuje się ktoś może? 

  • 2 replies
  • 361 views
 7. Crijatawo added a post in a topic Dobre konto bankowe   

  Osobiście posiadam rachunek w Getin Noble Bank i bardzo sobie  je chwalę.
  W mojej ocenie jego zalety to:
  - świetny dostęp przez Internet i przejrzysty podgląd na własne środki finansowe
  - dodatkowo z normalnym RORem możesz jednym kliknięciem założyć rachunek oszczędnościowy (oprocentowanie aż 4% w skali roku, żadna lokata tyle nie daje a z tego konta możesz wypłacać raz na miesiąc bez utraty odsetek, minus jest taki, że tak duże oprocentowanie jest tylko do 10.000 zł)
  - swojego czasu mieli taką promocję, że robisz 5 transakcji kartą miesięcznie i co miesiąc masz 50 zł bonusu i tak przez pół orku także jesteś 300 zł do przodu
  - generalnie jeśli w ciągu miesiąc zrobisz obrót kartą na 300 zł to masz praktycznie wszystko darmowe tj. obsługę rachunku, opłatę za kartę i wypłaty z innych bankomatów niż  „Euro Net” (osobiście mam na to patent- wszystkie rachunki opłacam kartą w Żabce i już mam wyrobione te 300 zł)
  Jeżeli kto się waha nad wyborem to spokojnie mogę polecić.

  • 0
 8. Crijatawo added a post in a topic Sposoby na oszczędzanie   

  To może tak. Moje sposoby na których zarobiłem/zaoszczędziłem w ostatnim czasie:
  - zrezygnowałem z abonamentu na  telefon i przerzuciłem się na kartę (ulga dla mojego portfela jakieś 100 zł miesięcznie)
  - zrezygnowałem z płatnej telewizji (w sumie i tak najczęściej oglądam podstawowe kanały a je mam na bezpłatnym dekoderze- oszczędność jakieś kilkadziesiąt złotych)
  - zmieniłem rachunek bankowy (wcześniej miałem w PKO i to była jakaś porażki, opłaty za konto, opłaty za wypłatę w obcych bankomatach, opłata za kartę itp. Teraz mam w Getinie z dodatkowymi bonusami i opłatami praktycznie na minimalnym poziomie, polecam każdemu)
  - książki kupuję już tylko przez Internet (oszczędność zawsze rzędu około 30%)
  Jak mi się coś jeszcze przypomni to dopiszę.

  • 0
 9. Crijatawo added a post in a topic Wystawią mnie na market długów?   

  O dobrze wiedzieć. Dziękuję za podpowiedź. 
  • 0
 10. Crijatawo added a post in a topic Wystawią mnie na market długów?   

  Dobrze, że mi przypomniałeś. Ostatnio zmarł mój dziadek i mam mieć piękny kawałek ziemi pod lasem. Nie byłem jeszcze w sądzie ale tak się już ugadaliśmy rodzinie. Nic to trzeba się będzie z nimi jakoś dogadać.
  • 0
 11. Crijatawo added a post in a topic Wystawią mnie na market długów?   

  Tzn. mam rozumieć, że teraz mogą przyjechać do mnie łysi panowie z kijami w celu oddania długu. A skąd mam wziąć pieniądze jak nie mam?
  • 0
 12. Crijatawo added a topic in Windykacja   

  Wystawią mnie na market długów?
  Otrzymałem ostatnio wiadomość, która podniosła mi ciśnienie.
  Wierzyciel napisał mi meila w którym grozi, że jak nie spłacę zadłużenia na czas to moje dane znajdą się na tzw. giełdzie długu, gdzie każdy będzie mógł zajrzeć i sobie go po prostu kupić . Mieszkam w małej miejscowości i dlatego boję się opinii sąsiadów.
  Doradzicie proszę, czy takiej działanie jest zgodne z prawem? Może ich postraszyć sądem?
   
  • 7 replies
  • 484 views