Dalienna

Members
 • Content count

  10
 • Joined

 • Last visited


Community Reputation

0 Neutral

About Dalienna

 • Rank
  Member

Personal Information

Dalienna's Activity

 1. Dalienna added a post in a topic Potrzebny kredyt hipoteczny   

  O tym właśnie cały czas piszę. Jednak pozostaje dalej pytanie, który bank jest w stanie zaproponować najlepszą ofertę i czy będą mieć zdolność na 50-60 tys. zł ? Jak też na jak długo musi zostać zawarta umowa, żeby comiesięczna rata nie przekraczała kwoty 400 zł ?

  • 0
 2. Dalienna added a post in a topic Potrzebny kredyt hipoteczny   

  Można powiedzieć, że pieniądze z kredytu zostaną spożytkowane konsumpcyjnie. Niewielka część z całej sumy posłuży na zakup sprzętów rtv i agd.

  Teściowie od strony formalnej są w posiadaniu dwóch nieruchomości. I – obciążona hipoteką na sumę 80 tys. zł (w tej zamieszkuję ja wspólnie z mężem) II- mieszkanie w bloku gdzie mieszkają oni (bez żadnych obciążeń). Właśnie ta druga nieruchomość jest brana pod uwagę przy nowym kredycie. Szacujemy, że wartość tego mieszkania to jakieś 120.000 zł w przybliżeniu. Natomiast my potrzebujemy kwotę około 50-60 tys. zł. 

  • 0
 3. Dalienna added a post in a topic Potrzebny kredyt hipoteczny   

  Generalnie część pieniędzy z kredytu chciałam przeznaczyć na remont nieruchomości w której aktualnie mieszkam. Reszta środków z przeznaczeniem konsumpcyjnym.

  • 0
 4. Dalienna added a topic in Kredyty hipoteczne   

  Potrzebny kredyt hipoteczny
  Sprawa przedstawia się w ten sposób, od pewnego czasu poszukuję przystępnego kredytu hipotecznego dla moich teściów. W szczegółach prezentuje się to w ten sposób

  Suma kredytu- 50.000 zł a jakby się dało to nawet więcej, nie wiem na ile zdolność kredytowa pozwoli. 50 tys. to niezbędne minimum i dla takiej sumy proszę o przedstawienie propozycji.

  Na chwilę obecną mają już jeden kredyt hipoteczny zaciągnięty w Pekao w marcu bieżącego roku na sumę około 70. 000 zł, rata 525 zł, czas spłaty 20 lat i był on brany na kupno lokalu mieszkalnego w którym aktualnie mieszkam. Oni posiadają nieruchomość wolną od zajęć. Mają dodatkowo debet w Getin Noble Bank na sumę 5.000 żł. Wiek 55/49 lat i wychowują jeszcze jedno dziecko

  Ich dochody, teść- świadczenie emerytalne 2840 zł na rękę i 1400 zł netto z umowy o pracę na czas nieokreślony. Jego żona- 1400 zł na rękę i umowa na czas nieokreślony. Mają mieszkanie w bloku, o powierzchni 49m2, szacowana wartość lokalu to jakieś 140.000 zł, miejsce położenia- Lubuskie, miejscowość Nowa Sól. Gdyby się udało to ważne żeby rata nie przekraczała sumy 400 zł. Który bank ma najlepszą ofertę w naszej sytuacji? Serdecznie pozdrawiam i czekam na konstruktywne podpowiedzi.


   
  Kredyt normalny/Kredyt MdM - normalny

  Waluta kredytu - PLN
  Pożądana czas trwania umowy - 25 lat
  Wielkość kredytu – 70.000 do 90.000 zł  
  Wartość nieruchomości / wkład własny- 120.000 zł
  Rynek pierwotny/rynek wtórny - Rynek wtórny
  Rodzaj nieruchomości/rodzaj własności – lokal mieszkalny w bloku
  Powierzchnia nieruchomości – 49m2
  Lokalizacja nieruchomości (np. miasto albo województwo)- Nowa Sól/Lubuskie
  Stan zaawansowania inwestycji - Gotowe do zamieszkania
  Pełna liczba osób w gospodarstwie domowym - 3
  Wiek kredytobiorcy / kredytobiorców – 55 i 49 lat  
  Bieżące obciążenia kredytowe - kredyt Gotówkowy w Getin Banku, zostało do zwrotu jakieś 80.000 zł aktualny kredyt hipoteczny i 5.000 zł na debecie  
  Historia w BIK – dobra
  Dochód: średnio teść 4.200 zł i teściowa1.400 zł- łącznie 5.600 zł  • 9 replies
  • 527 views
 5. Dalienna added a post in a topic Nowa oferta Netcredit   

  Faktycznie, wszystko jest w najlepszym porządku. 
  • 0
 6. Dalienna added a post in a topic Nowa oferta Netcredit   

  Kurczę, coś mało informacji o tej firmie na stronie. Jakby to była sama reklama. Jesteś pewny, że to sprawdzona firma? Chętnie bym skorzystała ale mam pewne obawy. Tyle się teraz słyszy o wyłudzaniu danych osobistych i komornikach, którzy ściągają długi z fałszywych umów. 

  • 0
 7. Dalienna added a post in a topic Dobre konto bankowe   

  A to wypatrzyłeś ofertę Prometeusz. Jak taka wisienka na torcie. Pozdrawiam i dziękuję serdecznie za informację.

  • 0
 8. Dalienna added a topic in Dyskusje Ogólne   

  Dobre konto bankowe
  Ostatnio pomyślałam, że zmienię w końcu swoje konto na inny bank. Zna ktoś z forumowiczów jakąś przyzwoitą ofertę (bez ukrytych haczyków itp.) ?

  • 7 replies
  • 410 views
 9. Dalienna added a post in a topic Sposoby na oszczędzanie   

  Widzę wiele świetnych pomysłów. Burza mózgów zrobiła swoje
  Przypomniało mi się jeszcze:
  - mniejszy pakiet Internetowy (czytam tylko wiadomości i wyszukuje potrzebne informacje, mega prędkość jest mi niepotrzebna )
  - na noc wyłączam wszystkie urządzenia ze stanu „stand by”

  • 0
 10. Dalienna added a topic in Dyskusje Ogólne   

  Sposoby na oszczędzanie
  Witam. Mam takie pytanie do użytkowników forum. Ostatnio dużo słyszałam w mediach, że Polacy żyją ponad stan, że już ponad 2 mln naszych rodaków nie spłaca w terminie swoich zobowiązań itd.
  Zarabiam dość przeciętnie, około 1700 zł netto na miesiąc, rzadko pożyczam pieniądze i chciałabym, żeby tak pozostało ale każdym miesiącem jest coraz trudniej. Można powiedzieć, że cały czas dopinam swój domowy budżet „na styk”. Jakie macie sposoby na dodatkową gotówkę i oszczędzanie.
  Co kilka głów to nie jedna
   
  • 10 replies
  • 487 views