Timoderan

Members
 • Content count

  8
 • Joined

 • Last visited


Community Reputation

0 Neutral

About Timoderan

 • Rank
  Newbie

Personal Information

Timoderan's Activity

 1. Timoderan added a post in a topic Opinie na temat pożyczek w Sms365   

  Cześć wszystkim,

  Pytanie kieruję do osób które zaciągnęły pożyczkę w sms 365 i nie spłaciły jej w wyznaczonym terminie. Jak w takiej sytuacji wygląda proces windykacji? Tj. w jakim czasie przekazują naszą pożyczkę zewnętrznej firmie windykacyjnej? Ma to miejsce czy sprawa z automatu „leci do sądu”? Jak duże są koszty dodatkowe i jak to sobie liczą w momencie kiedy oddają sprawę firmie zewnętrznej? Czy wtedy można jeszcze z nimi rozmawiać w kwestii zawarcia ewentualnej ugody?

  Sytuacja wygląda tak, że mam u nich pożyczkę, której nie jestem w stanie spłacać, przedłużanie w nieskończoność też mi się za bardzo nie uśmiecha;/ Czego mogę się spodziewać z ich strony? Jak długo czekają ze skierowaniem sprawy do sądu? Chciałbym wiedzieć ile mam jeszcze względnego spokoju przed „burzą”. Orientujecie się może czy wezwania do zapłaty wysyłają na adres korespondencyjny czy na adres zameldowania?

  • 0
 2. Timoderan added a post in a topic Potrzebuję na szybko 7 tysięcy złotych!   

  Może Ci się przyda taka wiadomość. Przykład mojego młodego kuzyna. Chłopak bez żadnej historii kredytowej. Dopiero niedawno dostał od swojego szefa umowę na próbę (3 miesiące). Z tego co wiem złożył wniosek o kredyt gotówkowy w wysokości 5.000 zł.  Dostał co prawda „tylko 2.600 zł” jednak przy jego warunkach to i tak duży sukces. Z tym, że fakt faktem w Pekao S.A. miał od wielu lat rachunek bankowy i roczną lokatę. W innych firmach pewnie nie było by już tak różowo. Dlatego próbuj a nóż widelec zaakceptują Twój wniosek J

  • 0
 3. Timoderan added a post in a topic Pozew z Ultimo o starą pożyczkę z Providenta   

  Tak zrobię. Jeszcze raz dzięki.

  • 0
 4. Timoderan added a post in a topic Pozew z Ultimo o starą pożyczkę z Providenta   

  Uspokoiłeś mnie trochę. Mam nadzieję, że nie będę musiał płacić tych 2.000 zł. Ostatnio obcięli mi jeszcze premię w pracy także nie jest za wesoło. Dzięki wielkie za poświęcony czas i konkretne porady.

  • 0
 5. Timoderan added a post in a topic Pozew z Ultimo o starą pożyczkę z Providenta   

  Tak mówisz? A czy w sądzie muszę się stawić czy wystarczy samo pismo? Zawsze się obawiałem sądów i policji..

  • 0
 6. Timoderan added a post in a topic Pozew z Ultimo o starą pożyczkę z Providenta   

  Pozew jest podpisany w ogóle przez jakąś tam panią mecenas. Do tego straszą mnie, że jeszcze zapłacę za koszty procesu ich obsługę prawną ;/ Sam mogę napisać taką odpowiedź? Nie mam pieniędzy na prawnika
   
   
  • 0
 7. Timoderan added a post in a topic Pozew z Ultimo o starą pożyczkę z Providenta   

  Łatwo powiedzieć „nie płacić” a jak sąd uzna, że jednak będę musiał zapłacić? Co wtedy? Nie chcę mieć komornika i tak mało zarabiam.

  • 0
 8. Timoderan added a topic in Windykacja   

  Pozew z Ultimo o starą pożyczkę z Providenta
  Witam. Jestem nowy na tym forum i mam taki oto problem. Przed wczoraj dostałem pozew od firmy „Ultimo Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz itd.” , że mam zapłacić jakieś 2.000 zł za pożyczkę zawartą w Providencie jeszcze w 2004 r. Pamiętam, że kiedyś miałem tam pożyczkę ale wydaje mi się, że wszystko zostało spłacone. Tylko kurczę nie mam na to żadnego potwierdzenia, przecież minęło już tyle czasu.
  Jak myślicie płacić im to? Nie chce mieć żadnych problemów ale z drugiej strony dwa tysiące złotych to też mała suma nie jest… ;/

  • 11 replies
  • 471 views