bonaparte2000

Members
 • Content count

  7
 • Joined

 • Last visited


Community Reputation

0 Neutral

About bonaparte2000

 • Rank
  Newbie

Personal Information

bonaparte2000's Activity

 1. bonaparte2000 added a post in a topic Opinie na temat pożyczek w Sms365   

  Procedura otrzymania pożyczki wygląda całkowicie normalnie. Najpierw dostajesz umowę w kopercie (w między czasie pieniądze już są na Twoim rachunku bakowym). Umowę podpisujesz, wrzucasz do koperty i im odsyłasz (koszty znaczka pokrywa firma). W moim przypadku umowę dostałem w zasadzie już po tym jak spłaciłem pożyczkę, także nie miało już to dla mnie większego znaczenia.

  Co więcej działają bardzo dyskretnie, na kopercie nie ma ich loga także nikt z domowników nawet się nie domyśli, że mamy jakąś pożyczkę. 

  • 0
 2. bonaparte2000 added a topic in Dyskusje Ogólne   

  Przeniesienie środków z OFE do ZUS zgodne z Konstytucją
  Poprzez swoje orzeczenie Trybunał Konstytucyjny stwierdził, iż przeniesienie pieniędzy z Otwartych Funduszy Emerytalnych do ZUS nie naruszało polskiej Konstytucji. Zaraz po tym orzeczeniu pojawiło się wiele komentarzy ze strony ekspertów. W ocenie Piotra Kuczyńskiego, głównego ekonomisty Xelion, taki wyrok jest pozytywny z punktu widzenia emerytów, jednak z drugiej strony daje zielone światło do wykorzystywania tych środków na finansowanie celów politycznych. Witold Orłowski główny ekonomista z PwC, podobnie jak Ryszard Petru (Nowoczesna.pl) wskazują obawy, iż taka decyzja stanowi po prostu zachętę do następnego „skoku” na środki pozostałe jeszcze w OFE. Z drugiej strony prof. Elżbieta Mączyńska, szefowa Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego stwierdziła, iż wyrok odmienny mógłby naruszać bezpieczeństwo finansów publicznych i doprowadzić do nieprzewidzianych skutków.

  Co  o tym myślicie?

  Źródło- http://www.bankier.pl/wiadomosc/Eksperci-komentuja-wyrok-trybunalu-ws-OFE-3435086.html

  • 4 replies
  • 401 views
 3. bonaparte2000 added a post in a topic W jakim banku mogę otrzymać kartę kredytową?   

  O naprawdę ciekawa propozycja. Może się nawet zdecyduję. Dzięki wielkie za informację. 

  • 0
 4. bonaparte2000 added a post in a topic W jakim banku mogę otrzymać kartę kredytową?   

  No nie wiem, nazwa Provident źle mi się kojarzy i nie chcę wpędzić się w żadne kłopoty;/ 

  • 0
 5. bonaparte2000 added a post in a topic W jakim banku mogę otrzymać kartę kredytową?   

  Nie zdolnością kredytową nie jest u mnie wcale tak źle. Do spłaty pozostało mi „tylko” 8.000 zł na 36 miesięcy. Zarabiam średnio 3.600 zł brutto i nie posiadam nikogo na utrzymaniu.

  Pozostaje tylko pytanie, który bank w tej chwili przyzna mi taką kartę kredytową? 
  • 0
 6. bonaparte2000 added a post in a topic W jakim banku mogę otrzymać kartę kredytową?   

  Szkopuł w tym, że we własnym banku już próbowałem i  za każdym razem byłem zbywany tekstem, że „ to nie tak łatwo” , „ już ma przecież dwa kredytu” , „ nie ma większych szans” itp. Dlatego miałem taki plan, żeby wziąć jeden większy kredyt konsolidacyjny a Aliorze a przy okazji starać się o kartę kredytową a tu się okazało, że przez to małe opóźnienie cały misterny plan … nie udał się ;/ 

  • 0
 7. bonaparte2000 added a topic in Karty kredytowe   

  W jakim banku mogę otrzymać kartę kredytową?
  Witam. Piszę z takim problemem. Ponieważ około dwóch miesięcy temu wystąpiły u mnie opóźnienia w spłacie kredytu. Termin płatności raty miałem do 10 października a zapłaciłem 9 listopada razem z aktualną. Złożyłem wniosek o wydanie karty kredytowej ale Alior Bank poinformował mnie, że czas moich zaległości przekroczył 30 dni a w związku z tym nie mam zdolności kredytowej i muszę poczekać jakieś pół roku żeby ponownie starać się o kartę. Trochę to dla mnie dziwne, że jedno opóźnienie może całkowicie zablokować drogę do karty kredytowej. Jaki bank może mi przyznać kartę kredytową? Jest jakaś różnica w stosunku do Aliora czy wszędzie będę miał decyzję odmowną?

  Nie chcę składać wniosków bez sensu wszędzie bo słyszałem, że to obniża punktację kredytową. Zatem gdzie mam największe szanse aby taką kartę uzyskać?

  • 14 replies
  • 488 views