skrzypczak

Members
 • Content count

  5
 • Joined

 • Last visited


Community Reputation

0 Neutral

About skrzypczak

 • Rank
  Newbie

Personal Information

skrzypczak's Activity

 1. skrzypczak added a post in a topic Odstąpienie od umowy chwilówki a kwestia dodatkowych opłat   

  Chciałbym jednak zauważyć, że nie są to odsetki ustawowe a ich wielkość jest znacznie większa. Dodatkowo prawo daje przecież możliwość odstąpienia od umowy bez ponoszenia z tego tytułu żadnych konsekwencji. Zatem według mnie koszty dodatkowe przy odstąpieniu w postaci wyższych odsetek są dla mnie nieco wątpliwe.

  Oczywiście, że znajdzie się sporo osób, które będą chciały pożyczać za darmo ale z drugiej strony firma nie ma obowiązku im takiej pożyczki przyznać. 

  • 0
 2. skrzypczak added a post in a topic Jeden kredytobiorca i dwóch współwłaścicieli   

  Wspominałeś o kredycie gotówkowym a mi chodzi cały czas o kredyt na samochód.

  Dla mnie ważne jest to aby posiadać status współwłaściciela. Jeżeli to nie wypali to będziemy się  starać żeby kredyt został zaciągnięty tylko na ojca. I tutaj nurtuje mnie druga sprawa: czy jeżeli minie kilka miesięcy jak już moja zdolność kredytowa będzie lepsza to czy będę mógł bez żadnych problemów odkupić auto od mojego ojca i w jaki sposób przepisać umowę kredytu na siebie?
  • 0
 3. skrzypczak added a post in a topic Jeden kredytobiorca i dwóch współwłaścicieli   

  Na chwilę obecną żaden bank nie przyzna mi kredytu nawet w wysokości przysłowiowego „złamanego grosza”.

  Sęk w tym, że kończę prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą i niebawem będę już miał umowę o pracę. Leasingu nie chcę brać z naturalnych przyczyn a umowa o pracę jak wiadomo jest konieczny stać minimum 6ecio miesięczny. Trochę długo a jeszcze jej podpisanej nie mam. Dlatego pojawił się pomysł, żeby mój ojciec zaciągnął kredyt
  • 0
 4. skrzypczak added a post in a topic Jeden kredytobiorca i dwóch współwłaścicieli   

  Dzięki za podpowiedzieć ale takie rozwiązanie raczej odpada… 

  • 0
 5. skrzypczak added a topic in Zdolność kredytowa   

  Jeden kredytobiorca i dwóch współwłaścicieli
  Witam wszystkim, piszę w tym wątku ponieważ nigdzie indziej nie znalazłem na forum odpowiedzi na moje pytanie.

  Sytuacja przedstawia się w ten sposób, że chcę niebawem kupić swój pierwszy samochód (nowy) i na ten cel potrzebuję właśnie zaciągnąć kredyt. Niestety na chwilę obecną, w żadnym banku kredytu nie dostanę (to trochę skomplikowana historia). Czy możliwa jest opcja żeby wziąć samochód z ojcem jako drugim współwłaścicielem ale w ten sposób, żeby to tylko on był kredytobiorcą?? Ubezpieczenie mogę już wziąć na siebie. Istotne jest to aby umowa kredytu była na ojca.


  Druga sprawa, czy za powiedzmy kilka-kilkanaście miesięcy kiedy już moja zdolność kredytowa będzie lepsza to będą mógł „kupić” samochód od ojca bez żadnych większych formalności, tak żeby kredyt był już tylko i wyłącznie na mnie?


  Z góry dziękuję za każdą poradę.
  Pozdrawiam

  • 8 replies
  • 451 views