Azgul

Members
 • Content count

  7
 • Joined

 • Last visited


Community Reputation

0 Neutral

About Azgul

 • Rank
  Newbie

Personal Information

Azgul's Activity

 1. Azgul added a post in a topic Czy bank może postąpić w ten sposób ?   


   
  Co do minimalnej kwoty to wszystko zależy od konkretnej karty kredytowej. Potrzebne informacje z pewnością znajdziesz w swojej w umowie karty kredytowej. Przeważnie jest to 5% liczone od całej wartości (np. jeżeli limit na karcie wynosi 4.000 zł to minimalna suma 200 zł), jednak to już jest zależne od konkretnych warunków lub rodzaju karty.  Dla pewności wpłacaj 10%. Zadzwoń na infolinie i przedstaw swoje stanowisko. Oni widzą w systemie tyle co Ty także nie ma się co gorączkować. 
  • 0
 2. Azgul added a post in a topic Czy bank może postąpić w ten sposób ?   

  Cześć,

  Powiem tak, Millenium nie tylko mógł tak postąpić ale wręcz było to jego obowiązkiem. Stałeś się dłużnikiem i słusznie dlatego Twoja karta kredytowa  trafiła do  działu windykacji. Ale wydaje mi się, że nie do końca zrozumiałeś konsultanta z tego działu. Po pierwsze Twoja karta została wypowiedziana- stąd kontakt pracownika windykacji z żądaniem uiszczenia pełnej kwoty zobowiązania. Dostałeś propozycję -idziesz na ugodę, spłacasz  a mi nie wpisujemy Cię do Krajowego Rejestru Dłużników.

  Równolegle Twoja karta została zawieszona/zablokowana. W prostych słowach chodzi o to, że nie dotrzymałeś warunków umowy dotyczących korzystania z produktu i wobec tego dalsze korzystanie nie jest możliwe. To, że spłaciłeś zadłużenie jakie chcieli nie oznacza, że karta została wznowiona. W dalszym ciągu korzystanie z produktu jest zawieszone lub zamknięte. Tyle, że spłata pełnej sumy nie jest już wymagana.

  Normlanie po zamknięciu zadłużonej karty masz pół roku na zwrot pełnej sumy zadłużenia, natomiast po upływie 3 miesięcy od momentu całkowitej spłaty możesz złożyć kolejny wniosek o nową kartę kredytową. Ta aktualna nie będzie już „przywrócona” (nie masz wpisu w KRD, a tylko niekorzystne wpisy w biku, jednak jest to do naprawienia, minie 3 miesiące od spłaty i będziesz mógł składać nowy wniosek w Millenium lub już w tym momencie w innym banku).  Kiedyś miałem do czynienia z podobną sytuacją. Mój znajomy nie wpłacił tak samo jak Ty kwoty wymaganej w okresie wypowiedzenia. Przez co cała sprawa trafiła do sądu i w tym momencie komornik ściąga mu z wynagrodzenia po pierwsze część zadłużenia po drugie koszty własnej pracy, oczywiście do wszystkiego zostały doliczone jeszcze koszty postępowania sądowego i oczywiście odsetki. W praktyce okazuje się, że przez niezaakceptowanie ugody z bankiem teraz zwróci praktycznie dwa razy tyle.

  Przedzwoń do działu windykacji i spytaj jaki ustalili Ci harmonogram spłat co do zaistniałego zadłużenia. W razie konieczności podejmij rozmowy o obniżenie raty i wydłużenie terminu spłaty. To jest najrozsądniejsza rzecz jaką możesz w tym momencie zrobić a o korzystaniu z tej akurat karty możesz już zapomnieć

  W millenecie w dalszym ciągu będzie widoczna kwota spłaty w wysokości 100% wartości karty. Nie jest to rata kredytu czy planowana płatność. System nie bierze bowiem pod uwagę ustaleń z pracownikiem windykacji i zawartej ugody.


   
  • 0
 3. Azgul added a post in a topic Postępowanie komornicze- kto za to płaci?   

  Na marginesie tematu na licytacjach komorniczych można znaleźć ciekawe rzeczy w przystępnych cenach wiem, że przypomina to nieco żerowanie na ludzkiej tragedii i przyjmowanie pozycji „sępa” ale już jest kwestia do polemiki. 

  • 0
 4. Azgul added a post in a topic Poszukiwany kredyt konsolidacyjny- gdzie??   

  Z pewnością spóźnienia były dłuższe niż 90 dni na dwóch albo nawet trzech kredytach. Jednak po tych poślizgach wszystko było już spłacone w całości bez problemów. Swoją drogą człowiek uczy się przez całe życie. Gdyby nie forum jedyna opcja jaka by pozostała to ta z ‘magicznymi’ pożyczkami- człowiek pożycza 3.000 zł a oddać ma 15.000 zł;/
   
  • 0
 5. Azgul added a post in a topic Poszukiwany kredyt konsolidacyjny- gdzie??   

  Nie wiadomo. 

  • 0
 6. Azgul added a post in a topic Poszukiwany kredyt konsolidacyjny- gdzie??   

  Suma kredytu: 20.000 -25.000 zł
  Pożądany czas trwania umowy kredytowej: 120 miesięcy – 10 lat
  Kwoty 3 ostatnio otrzymanych wynagrodzeń/świadczeń: 2.160 netto - emerytura
  Dochody z uwzględnieniem  podstawa i dodatki/premie- nie dotyczy
  Nazwa banku, do którego przelewane jest wynagrodzenie: PKO BP
  Miejscowość zameldowania: Zielona Góra
  Źródło pozyskiwania dochodów: emerytura
  Czas obowiązywania aktualnej umowy: na stałe od sierpnia (wcześniej osoba na rencie inwalidzkiej)
  Wiek kredytobiorcy/kredytobiorców: 67 lat
  Bieżąca suma kredytów, które pozostały do spłaty: 3.700 zł
  Bieżąca suma miesięcznych zobowiązań kredytowych: 90 zł rata kredytu
  Historia w BIK: w 2007 r. kredyt nie był spłacany terminowo ale obyło się bez komornika
  W jakich miejscach były składane wnioski kredytowe w minionych 3 miesiącach: bank pocztowy –decyzja negatywna

  • 0
 7. Azgul added a topic in Kredyty konsolidacyjne   

  Poszukiwany kredyt konsolidacyjny- gdzie??
  Witam wszystkich.  

  Wdowiec, ukończone 67 lat, ma zaciągnięty kredyt w PKO (do całkowitej spłaty pozostało około 3.700 zł, spłacany bez poślizgów, rata miesięczna 97 złotych. Aktualny dochód pochodzi z emerytury- na poziomie 2.100 zł. Potrzebny jest kredyt konsolidacyjny w wysokości 12.000 do 25.000 zł. Preferowana miesięczna rata do spłaty maksymalnie 600 zł. Osoba może figurować w BIK (niespłacona chwilówka w vivusie, dobrze by było skonsolidować to pożyczkę w ramach kredytu). Oprócz tego kilka lat temu miała kłopoty z terminowością spłaty kredytów ale wszystkie te kredyty zostały zwrócone w całości. Jaka jest szansa na pozyskanie kredytu na przystępnych warunkach? Bardzo prosi o pomoc.

  • 8 replies
  • 369 views