Prażanin

Members
 • Content count

  4
 • Joined

 • Last visited


Community Reputation

0 Neutral

About Prażanin

 • Rank
  Newbie

Personal Information

Prażanin's Activity

 1. Prażanin added a post in a topic Odwołana zgoda na kartę kredytową   

  Jak dla mnie jest to sprawa konkretnego analityka bankowego na którego trafił Twój wniosek o kartę kredytową. Jeden nie miał żadnych zastrzeżeń, a drugi być może miał gorszy dzień i nie dał akceptacji.

  Na Twoim miejscu próbowałbym jeszcze raz złożyć wniosek. Dużo nie tracisz a może tym razem się uda.

  • 0
 2. Prażanin added a post in a topic Umowa na kartę kredytową zawarta przez telefon   

  Złota karta za darmo na okres 3 lat. Niewielki próg transakcyjnym, który zwalnia z opłat za korzystanie z karty, wysokość oprocentowania na poziomie 12 %  (pierwszy rok obowiązywania umowy). Jak dla mnie są to całkiem sympatyczne warunki, biorąc pod uwagę atrakcyjność typowego konsumenta dla banku. Jestem przekonany, że żaden bank nie dałbym mi niczego lepszego.

  Może faktycznie posiadałem zdolność tylko na taką kwotę. Zdawało mi się, że rozporządzenie Komisji Nadzoru Finansowego przewiduje, że bez zaświadczeń bank nie może proponować takiej kwoty (tj. kwoty wyższej niż X% uzyskiwanych dochodów (nie kojarzę w tym momencie konkretnych wartości). 
  • 0
 3. Prażanin added a post in a topic Umowa na kartę kredytową zawarta przez telefon   

  Cieszę się, że nie był to żaden „przekręt” i mam nadzieję, że weryfikacja w bik to jednie czysta formalność. Na tą chwilę mam już bowiem jeden kredyt gotówkowy i kartę kredytową w jeszcze innym banku. Wobec czego mój scoring nie jest delikatnie mówiąc rewelacyjne a z drugiej strony konsultant zaproponował naprawdę przystępne warunki.

  Tylko, że dalej nie wiem jak jest z tym  sprawdzaniem. Sprawdzają dokładnie czy tylko pobieżnie, wie ktoś coś w tym temacie?
  Dobrze, sprawa się już nieco wyjaśniła. Po około 4 dniach wysłali mi informację, że nie mają większych zastrzeżeń do BIK i niebawem otrzymam kartę kredytową (wysłali ją po kolejnych 3 dniach od daty przesłania sms’a). Na dobrą sprawę mogę wszystkim zainteresowanym polecić tego typu formę zawierania umów, nie musiałem przedstawiać żadnych zaświadczeń, kwota niewielka bo niewielka (raptem około 4.000 zł limitu na karacie, pewnie jest to powiązanie z rekomendacją T) i dobre warunki. Dlatego według mnie warto założyć konto w Aliorze i tam przelewać swoje wynagrodzenie.
  • 0
 4. Prażanin added a topic in Karty kredytowe   

  Umowa na kartę kredytową zawarta przez telefon
  Witam wszystkich, mam takie pytanie: klika dni temu zadzwonił do mnie telefoniczny sprzedawca z ofertą, przeczytał mi treść umowy (całość trwała ponad 10 minut, w niektórych miejscach prosił o wyrażenie zgody, potwierdzenie danych itd. Ostatecznie zakończyło się na tym, że mam czekać na sms potwierdzającego, że kartę kredytową faktycznie otrzymam- mają mnie jeszcze zweryfikować w BIK i sprawdzić czy w przeszłości nie miałem żadnych poważnych zaległości ze spłatą zobowiązań. Jak wszystko będzie w porządku to wyślą do mnie umowę razem za kartą.

  Czy ktoś z forumowiczów spotkał się już z tego rodzaju proponowaniem karty kredytowej (numer był dość dziwny, bodajże początek to 124 … ….)? Na dobrą sprawę otrzymanie karty było by dla mnie miłym prezentem ale tak się zastanawiam czy ich ta cała weryfikacja to tylko formalność tj. „nie masz opóźnień to dostajesz” czy raczej szczegółowe badanie (co z drugiej strony stawia pod dużym znakiem zapytania ich cały proces sprzedażowy, bo w jakim celu ”nakręcać” klienta na kartę kredytową skoro może się okazać, że jest on całkowicie niewypłacalny, nie lepiej robić takie weryfikacje wcześniej ? ) Co ciekawe nie pytali mnie o żadne źródła dochodu (może opierali się tylko na wpływach na rachunek bankowy ? ) .

  Acha konsultant ponoć dzwonił z Alior Banku. Miał już ktoś styczność z taką kartą kredytową? Chciałbym wiedzieć jak rozplanować własne wydatki na przyszłość.

  Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź. 
  • 6 replies
  • 335 views