Sign in to follow this  
Followers 0

Pogrążony w długach

9 posts in this topic

Posted

Jestem młodym człowiekiem ale już zdążyłem się tak zadłużyć, że matko moja. Kompletnie nie wiem jak mogę  sobie z tym dać radę. Dawni koledzy już ze mną nie chcą rozmawiać (nie oddałem im trochę pieniędzy). Nikt mi nie chce pomóc. Jestem załamany. Na dodatek ostatnio wziąłem jeszcze pożyczkę w providencie, nie wiem co mnie podkusiło ale to już był chyba gwóźdź o trumny. Co mam dalej z tym zrobić??

Błagam pomóżcie bo chyba wyląduje w szpitalu z tej nerwicy!

Posted

Spokojnie Hefajstos, po kolei. Z własnego doświadczenia wiem, że działanie pod wpływem emocji i stresu do jedna z najgorszych rzeczy jaką możemy w takiej sytuacji zrobić. Masz jakieś kredyty? Ile zarabiasz? Znajdziesz poręczyciela?

Posted

Tak, jak mówiłem. Zostałem Całkowicie sam. Nikt mi nie chce pomóc. Dlatego o poręczycielu nie mam nawet co marzyć. Mam już jeden kredyt. W pracy zarabiam marne grosze. 1450 zł netto i czasem jakaś premia może wpadnie od kierownika.

Posted

Zgadzam się z Reniaraz23. Wszystko musisz robić na spokojnie. W pierwszej kolejności weź czystą, białą kartkę papieru i wypisz na niej:

- ilość kredytów/pożyczek

- jaka firma

- jaka rata

- jaki termin płatności

- łączna suma zobowiązań

- średni dochód z trzech ostatnich miesięcy

Gwarantuje Ci, że na ten moment jest to najlepsza rzecz jaką możesz zrobić. Samo zamartwiania nic Ci nie da. Weź się w garść i zacznij to krok po kroku spłacać (zobowiązania same nie znikną w magiczny sposób).

Posted

To będzie tak.

- 1 kredyt i 4 chwilówki

- kredyt w Getinie a chwilówki to: providnet, vivus, soho,wonga

- 215 zł w Getinie, provident 100 zł co tydzień, vivus 1550 do spłaty (samo przedłużenie 294), soho 1250 zł i wonga 500 zł

- chwilówki to wiadomo a Getin do 10 ego każdego miesiąca

- łącznie będzie jakieś 7800 zł

- średnia około 1580 zł

Łatwo powiedzieć „spłać” ale jak to zrobić??

Posted

Czyli nie jest tak tragicznie jak można by się tego spodziewać. Wszystko zależy do tego jaka jest Twoja sytuacja w Biurze Informacji Kredytowej.

Dlaczego? Rozwiązaniem dla Ciebie jest rozsądny kredyt konsolidacyjny. Dlatego też, co musisz zrobić:

- Zbierasz wszystkie swoje umowy

- Prosisz w pracy o zaświadczenie o średnich zarobkach z trzech ostatnich miesięcy.

-  Starasz się jak najszybciej o zrobienie konsolidacji

Jak tego nie zrobisz to w krótkim czasie będzie windykacja a później to już tylko komornik i zajęcie części Twojego wynagrodzenia. Dlatego zrób to jak najszybciej. Nie odkładaj tego na później.

Acha, pod żadnym pozorem nie zaciągaj kolejnej chwilówki. Wiele osób już się „przejechało” na spłacaniu chwilówki chwilówką.

Posted

Okie, rozumiem kredyt konsolidacyjny ale jaki bank udzieli mi kredytu przy takich zarobkach?? Kiedyś jeszcze chciałem wziąć kredyt w PKO ale odesłali mnie z kwitkiem.

Posted

To, że raz się starałeś o kredyt i nie dostałeś wcale nie oznacza, że teraz będzie tak samo. Najlepiej zrobisz jak znajdziesz „ogarniętego” doradcę kredytowego, który wszystkie Twoje zobowiązania skonsoliduje w jedną całość. Powodzenia.

Posted

Dobrze, tak zrobię bardzo dziękuję za poradę. Mam nadzieję, że wyjdę z tych przeklętych chwilówek.