Sign in to follow this  
Followers 0

Komornik a zajęcie komputera

8 posts in this topic

Posted

Witam. Mam takie pytanie, otóż mieszkam w mieszkaniu, które jest rodziców i mam opóźnienia w spłacie kredytu. Czy jeżeli ewentualnie przyjdzie do mnie komornik to może zabrać komputer? Sama nie ma żadnego majątku.

Posted

Kto posiada prawo własności do komputera?

Posted

Komputer należy do brata ale dawno już z nami nie mieszka (wyjechał do Holandii za pracą).

Tyle słyszałam o tym komorniku, który zajął ciągnik. Obawiam się trochę, że podobnie może być i w moim wypadku.

Posted

Kodeks Postępowania Cywilnego

„Art. 845. § 1. Do egzekucji z ruchomości komornik przystępuje przez ich zajęcie.

§ 2. Zająć można ruchomości dłużnika będące bądź w jego władaniu…..”

Oznacza to, że co do zasady komornik może zająć także komputer brata (rozumiem, że go używasz). Jeżeli tak się stanie musisz poinformować komornika kto jest właścicielem komputera i zostanie to uwzględnione w protokole przeprowadzanej egzekucji.

Jeżeli już dojdzie do takiego zajęcia to właściciel może, złożyć powództwo przeciw egzekucyjne w terminie miesiąca od dnia dowiedzenia się o naruszeniu prawa.

W Twoim przypadku może to być trudne, skoro brat aktualnie nie przebywa w kraju.

Posted

To faktycznie niewesoło. Swoją drogą dziwne to nasze prawo, że komornik może zabrać to co nie należy do dłużnika. A swoją drogą komputer jest stary, ma już pewnie z 5 lat. Myślicie, że komornik będzie zainteresowany takim gratem?

Posted

Nie sądzę. Kto by chciał kupić taki stary komputer? Więcej zachodu będzie z jego zajmowaniem i wystawianiem na licytację niż jest on faktycznie warty.

Posted

Nie sądzę. Kto by chciał kupić taki stary komputer? Więcej zachodu będzie z jego zajmowaniem i wystawianiem na licytację niż jest on faktycznie warty.

Tego akurat nie byłbym taki pewien. Ostatnio głośna była sprawa gdzie komornik zajął domowe przetwory. Także komputer zawsze zająć może (choć fakt faktem jeżeli jest rozsądny to sobie to przekalkuluje i być może stwierdzi, że faktycznie jest to dla niego nieopłacalne).

Można sobie zobaczyć na stronie http://www.licytacje.komornik.pl/ , różne rzeczy komornicy licytują, także trzeba się zawsze mieć na baczności i spłacać rzetelnie swoje zobowiązania.

Posted

Z ciekawości zerknęłam. Faktycznie licytują nawet laptopa wartego 500 zł. Także postaram się spłacić jak najszybciej swój dług. Wielkie dzięki za ostrzeżenie.