Sign in to follow this  
Followers 0

Historia kredytowa a przysyłane reklamy

3 posts in this topic

Posted

Otóż od pewnego czasu nurtuje mnie taka kwestia. Kilka lat temu wziąłem telewizor na raty (łączne koszty razem z odsetkami to jakieś 4.200). Wymogiem podpisania umowy była dodatkowa karta kredytowa z której korzystałem sporadycznie żeby nie były naliczane opłaty za jej korzystanie. Telewizor spłaciłem bez żadnych poślizgów, z karty zrezygnowałem już dawno ale to tej pory przychodzą mi reklamówki: listy, sms’y, mail’e. Powiem szczerze, że już mnie to trochę zaczyna męczyć.

Czy da się tak zrobić, żeby wycofać swoją zgodę na przetwarzanie danych ale żeby ten dobrze spłacany kredyt został w BIKu?? Nie jest to duża suma ale zawsze poprawia scoring.

Posted

Możesz to zrobić bez problemu. Wystarczy, że wyślesz „wniosek o zaprzestaniu przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych”

Podstawa prawna- art. 7 pkt. 5 „Ustawy o ochronie danych osobowych (tj. z dnia 26.06.2014r. Dz. U. z 2014 poz. 1182”

Z tego co się orientuje przy każdej umowie, którą podpisujemy są oddzielne „krateczki” na różnego rodzaju zgody np. na przetwarzanie danych w celach reklamowych, na sprawdzenie naszych danych w Biurach Informacji Gospodarczej itd.

Posted

Dziękuję za odpowiedź :)