Sign in to follow this  
Followers 0

Windykacja z chwilówki mnie nęka

5 posts in this topic

Posted

Jakiś czas temu wzięłam pożyczkę w.. mniejsza o nazwę. Niedużo jakieś 1800 zł. Kilka pierwszych rat spłaciłam ale pojawiły się u mnie problemy finansowe i nie wiem jak sobie z nimi poradzić. Mam spore opóźnienia w płatnościach ale najgorszy jest windykator od nich.

Praktycznie do dwa dni nachodzi mnie w domu. Jak mu nie otwieram to puka do sąsiadów. Natomiast ostatnio jak mnie spotkał na ulicy to zaczął krzyczeć „ Kiedy oddasz pieniądz?” „gdzie jest kasiora??” „Komornik do Ciebie przyjdzie kobieto itd. Strasznie się wtedy się zdenerwowałam. A skąd ja mam oddać jak nie mam? Nerwicy się przez nich chyba już nabawiłam.

Powiedzcie mi jak mam z nimi negocjować. Jak próbowałam tłumaczyć, że oddam za dwa tygodnie to nawet nie chcę mnie słuchać.

Jak sobie z nimi poradzić ??

Posted

Zagroź im, że jeżeli będą Cię dalej nękać to zgłosisz sprawę na policję. Może się wtedy odczepią.

Posted

Z windykatorami nie wygrasz. Musisz zwrócić pieniądze bo w innym razie będą Cię dalej nękać. Sama to już przerabiałam.

Posted

Swoje zobowiązania spłacać trzeba i od tego nie można się wymigiwać. Jednak jest i druga strona tego medalu.

W kodeksie karnym jest zawarte przestępstwo tzw. stalkingu a dokładnie art. 190a Kodeksu Karnego

§ 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność,
podlega karze pozba­wienia wolności do lat 3”

a art. 448 Kodeksu Cywilnego wskazuje na to, że

„W razie naruszenia dobra osobistego sąd może przyznać temu, czyje dobro osobiste zostało naruszone, odpowiednią sumę tytułem zadośćuczynienia pieniężnego za do-znaną krzywdę  (…)”

Teoretycznie działania niektórych windykatorów można pod to podciągnąć ale przecież  żaden rozsądny człowiek nie będzie się z nimi sądził. Na marginesie jednak dobrze jest znać swoje prawa, pamiętając o rzymskiej zasadzie „Ignorantia iuris nocet” – nieznajomość prawa szkodzi.

Dodatkowo jakie masz dowody na ich postępowanie?? Jeżeli te sytuacje by się powtarzały to najlepsze co możesz zrobić to zapisać dane osobowe tego windykatora, który Cię tak męczy i złożyć na niego skargę. Powinno to odnieść skutek- przynajmniej na krótką metę.

Posted

Mogę mieć zeznania sąsiadów. Bo nie raz ten windykator do nich pukał i pytał o mnie.