Sign in to follow this  
Followers 0

Duży kłopot z chwilówkami Wonga i Vivus

8 posts in this topic

Posted

Witam, mam dwie pożyczki. Dwie chwilówki dokładnie.  Jedną zaciągnąłem vivus i było 2.000 zł i wonga na 750 zł. Zaciągnąłem to w czerwcu. Spłaciłem dwie raty a teraz mam opóźnienia. Firma już grozi mi komornikiem :(:(. Zarabiam najniższą krajową a każą mi spłacić do końca tygodnia  raty. Wiem, że nie dam rady bo miałem teraz spore wydatki (przez dwa tygodnie leżałem w szpitalu). Jak ich przekonać żeby poczekali? Z nimi się nie da po ludzku rozmawiać. Co mi grozi jak nie zapłacę?

Posted

Po pierwsze Romanek zachowaj spokój. Wiem jak działają ich windykatorzy. Będą Cię mocno naciskać żeby zwrócić zadłużeni. Od telefonów się nie opędzisz.

Formalnie to wygląda tak: klient nie spłaca dwóch rata, dostaje ostateczne wezwanie do zapłaty i dopiero wtedy jak nie zapłaci kierują sprawę do sądu.

Także w Twoim przypadku na chwilę obecną nie musisz się martwić. A propos stosują jakieś niedozwolone metody np. grożą Ci, wchodzą na Twoją posesje bez pozwolenia?

Posted

Do tej pory nic z tych rzeczy. Ale ostatnio miała miejsce dziwna rzecz. Otóż rozmawiam z kuzynem (jest z tej samej wioski co ja i ma to samo nazwisko) i dowiedziałem się, że do niego dzwonili, mogą tak robić? To jest zgodne z prawem. Wstydzę się teraz trochę przed rodziną , z resztą żona nic o moim długu i  wie i chciałbym żeby tak zostało.

Posted

Spotkałem się już takimi przypadkami w praktyce. Windykatorzy chcąc wpłynąć na dłużnika dzwonią czasami po całej wsi (nawet do sołtysa, proboszcza i wszystkich osób o takim samym nazwisku jak Twoje). Czy łamią w ten sposób prawo? Nie, do póki nie informują osób postronnych o wysokości Twojego zadłużenia i nie podają danych objętych tajemnicą handlową.

Fakt faktem takie działania przynoszą im skutek. Ludzie w małych miejscowościach strasznie dbają o to „co powiedzą ludzie”. Wiem jak to jest.

Wiesz jak zrób? Jeżeli telefony się będą powtarzać to zdobądź dane dzwoniącego i wtedy napisz do tej firmy skargę na konsultanta. Na pewien czas powinno pomóc.

Posted

Taa znam to z własnego doświadczenia. Kiedyś taki przepraszam za wyrażenie sk.. urczybyk dowalił mi naklejkę na drzwiach z prośbą o kontakt (nikogo nie było w domu a sam byłem w pracy). Wszyscy sąsiedzi musieli to widzieć. A sąsiadka z góry coraz rzadziej mi teraz mówi „dzień dobry” ;/

Posted

Widzę, że czeka mnie z nimi poważna wojna. Tylko skąd do jasnej niepodległej mam wziąć pieniądze na spłatę swojego zadłużenia? Wypłata z gumy nie jest ;/

Posted

Może nie wojna ale kilka bitew to na pewno. Trywialna rada dla każdego zadłużonego. Zwiększenie dochodów i ograniczenie wydatków. Pozdrawiam serdecznie.

Posted

Łatwo powiedzieć a trudniej zrobić. W każdym razie dziękuję za pomoc.