Sign in to follow this  
Followers 0

Co sądzicie o pożyczce w Profii Credit?

7 posts in this topic

Posted

Wiem trochę na temat finansów i pożyczek ale chciałbym zebrać opinie na temat pożyczek we wspomnianej w firmie. Szukając na informacji na ich temat znalazłem strasznie dużo negatywnych opinii klientów, którzy z nich korzystali. Ciężko mówić czy są one wiarygodne czy to tylko negatywny PR ze strony konkurencyjnych firm. Korzystał ktoś?

Odpowiedź jest dla mnie ważna ponieważ moja mama (jest już w starszym wieku) lubi zaciągać pożyczki w różnych dziwnych miejscach a potem jest tylko problem z tego. 

Posted

Firma jak firma. Jak dopiero zaczynali u nas działać to wzięłam u nich pożyczkę. Powiem tak, największy plus to łatwość w otrzymaniu. Nie sprawdzali BIK, nie chcieli żadnych zaświadczeń o dochodach, nie żądali poręczycieli. Jednak kiedy tylko spóźnisz się choć tydzień ze spłatą raty to masz istny kołowrotek, windykacja dzwoni do Ciebie dzień w dzień. Polecam ale tylko w ostateczności jeśli już ktoś nie ma żadnej możliwości na pożyczenie pieniędzy. 

Posted

Firma jak firma. Jak dopiero zaczynali u nas działać to wzięłam u nich pożyczkę. Powiem tak, największy plus to łatwość w otrzymaniu. Nie sprawdzali BIK, nie chcieli żadnych zaświadczeń o dochodach, nie żądali poręczycieli. Jednak kiedy tylko spóźnisz się choć tydzień ze spłatą raty to masz istny kołowrotek, windykacja dzwoni do Ciebie dzień w dzień. Polecam ale tylko w ostateczności jeśli już ktoś nie ma żadnej możliwości na pożyczenie pieniędzy. 

Kołowrotek to mało powiedziane. Do mnie przyjechali do domu a że mieszkam na wsi to był niezły ubaw. Akurat urządziliśmy ze szwagrem świniobicie. Także pan windykatot widząc nasze narzędzia pracy i fartuchy robocze w trybie zorganizowanym opuścił teren mojej posesji :)

Posted

Kołowrotek to mało powiedziane. Do mnie przyjechali do domu a że mieszkam na wsi to był niezły ubaw. Akurat urządziliśmy ze szwagrem świniobicie. Także pan windykatot widząc nasze narzędzia pracy i fartuchy robocze w trybie zorganizowanym opuścił teren mojej posesji :)

Można się śmiać ale niektórym ich klientom nie jest do śmiechu.

Przykładowo pomagałem jednemu mojemu klientowi w negocjacjach o umorzenie części zadłużenia. Pan Franciszek umowy oczywiście nie przeczytał a gdyby to zrobił to z pewnością dowiedziałby się kilku interesujących faktów:

Środki wypłacone na konto 4.180 zł (tyle dostał na rękę)

Faktyczna całkowita kwota do zapłaty 12.600 zł …. (samo ubezpieczenie wyniosło go ponad pięć tysięcy złotych). Także mogę uczciwie powiedzieć, że pożyczki mają mistrzowskie. 

Posted

Przecież to trzy razy więcej niż się pożyczyło! Przypadkiem lichwa w naszym kraju nie jest karana? 

Posted

Przecież to trzy razy więcej niż się pożyczyło! Przypadkiem lichwa w naszym kraju nie jest karana? 

Spieszę z odpowiedzią.

Lichwa jest oczywiście karalna.

Art. 304.  Kodeksu Karnego „Kto, wyzyskując przymusowe położenie innej osoby fizycznej, prawnej albo jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej, zawiera z nią umowę, nakładając na nią obowiązek świadczenia niewspółmiernego ze świadczeniem wzajemnym, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

Tak wygląda teoria, jak wygląda życie każdy widzi. Generalnie zależy od tego, kto interpretuje prawo.

Posted

Słyszałem nawet określenie, że ubezpieczenie, które dołączają do pożyczki jest zbójeckie. To się nie mieści w żadnych standardach, to jakiś dziki zachód i państwo w państwie. Co ciekawe takie ekskluzywne ubezpieczenie obejmuje tylko dwa wydarzenia: 1) śmierć pożyczkobiorcy 2) niezdolność do pracy i do samodzielnej egzystencji.