Sign in to follow this  
Followers 0

Potrzebuję na szybko 7 tysięcy złotych!

10 posts in this topic

Posted

Chciałbym zaciągnąć kredyt. Nie mam większego pojęcia o finansach i potrzebuję wiedzieć wstępnie czy spełniam warunki i jakie mam szansę na otrzymanie kredytu?

Suma kredytu: 7 tysięcy
Pożądany czas wpłaty: raty rozłożone na 2 lub 3 lata (jeżeli dostanę na dwa lata to naliczone koszty będą mniejsze?) 
Średnie wynagrodzenie z ostatnich trzech miesięcy: 1.900 zł
Wynagrodzenie z podziałem na podstawę i dodatki - podstawa 1400, podstawa 1400+500 za godziny nadliczbowe, podstawa 1400 + 400 za godziny nadliczbowe + 400 premia kwartalna (co 3 miesiące premia od 400 do 1000zł)
Bank gdzie wpływa wynagrodzenie: Getin Noble Bank
Miejsce zamieszkania: Nowa Sól

Źródło pozyskiwanego dochodu: Umowa o prace 
Czas trwania aktualnej umowy - od kiedy i do kiedy trwa : 20.12. 2014 - 20.11.2015 (obiecali, że mi przedłużą, ale nie jest pewne czy tylko na 3 miesiące czy na dłużej.)
NIP zakładu pracy i  wykonywany zawód: To jest naprawdę wymagane?
Wiek starającego się o kredyt: 23
Aktualna suma kredytów, które zostały do spłaty – nie ma

Aktualna suma miesięcznych zobowiązań kredytowych - nie ma
Historia w Biurze Informacji Kredytowej (czy kredyt były zaciągane w przeszłości i czy były prawidłowo spłacane, punktacja w bik): nie ma
Czy i gdzie były wysyłane zapytania kredytowe w minionych 3 miesiącach. – nigdzie nie były wysyłane

W zasadzie mógłbym odłożyć te 7.000 zł przez okres 5-6 miesięcy ale wystąpiła w moim życiu taka sytuacja, że potrzebuję ich na teraz, także nie mogę  za długo czekać. 

Posted

W mojej ocenie na chwilę obecną musi Pan poczekać na nową umowę od pracodawcy. W pierwszej kolejności na Pana miejscu starałbym się o pozyskanie kredytu w banku Pekao S.A. 

Posted

Taka wątpliwość mnie naszła teraz. A co w sytuacji jeśli moja umowa będzie przedłużona tylko o kolejne 3 miesięcy.. Mam w takich warunkach chociaż cień szansy na dostanie kredytu na przyzwoitych zasadach? 

Posted

Brak historii kredytowej (dla banku jesteś w zasadzie anonimowym klientem)

Młody wiek (duże ryzyko jeżeli chodzi o płatności)

Umowa na krótki okres czasu (niebezpieczeństwo j.w).

Spore negatywnych przesłanek ale próbować trzeba. 

Posted

No nic. Spróbuję zapytać o kredyt w Pekao i zobaczymy co z tego wyjdzie: ciekawe jak bardzo różnią się warunki ze względu na 3 miesięczną umowę i roczną. Jak to nie wypali to pewnie będę musiał prosić rodzinę albo znajomych. Poczekam jak rozwiąże się sprawa z umową o pracę i dam znać. Na teraz dziękuję bardzo za poświęcony czas i udzielone informacje. 

Posted

Niech moc będzie z Tobą :)

Posted

Tak jak nakreślił sytuację b.bankowy. Z umową na 3 miesiące czy też 12 większego sukcesu ze staraniem się o kredyt Ci nie wróżą. Najlepiej jakbyś dogadał się z pracodawcą i otrzymał umowę na dłuższy okres czasu.

Wiem doskonale, że w dzisiejszych czasach „umowa na czas nieokreślony” to niekiedy szczyt marzeń pracownika ale za rozmowę z szefem nic nie płacisz także próbuj. 

Posted

Ja bym próbował jeszcze w Aliorze lub Credite Agricole. Ostatnio mieli całkiem sympatyczne warunki dla młodych kredytobiorców. 

Posted

Może Ci się przyda taka wiadomość. Przykład mojego młodego kuzyna. Chłopak bez żadnej historii kredytowej. Dopiero niedawno dostał od swojego szefa umowę na próbę (3 miesiące). Z tego co wiem złożył wniosek o kredyt gotówkowy w wysokości 5.000 zł.  Dostał co prawda „tylko 2.600 zł” jednak przy jego warunkach to i tak duży sukces. Z tym, że fakt faktem w Pekao S.A. miał od wielu lat rachunek bankowy i roczną lokatę. W innych firmach pewnie nie było by już tak różowo. Dlatego próbuj a nóż widelec zaakceptują Twój wniosek J

Posted

mozesz wziąć pozyczke w firmie "Szybka Gotowka", tam nie ma żadnych problemów, za 20 min juz kasa u ciebe.