Sign in to follow this  
Followers 0

Kredyt konsolidacyjny a punktacja w BIK 418 pkt

8 posts in this topic

Posted

Witam, mam pytanie, otóż moja punktacja w Biurze Informacji Kredytowej wynosi 418 pkt (dokładnie 3 gwiazdki) i czy mam szansę na zrobienie konsolidacji? Jak postąpić, poczekać jeszcze na lepszą punktację czy już teraz składać wniosek? Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Posted

W celu uzyskania bliższych informacji proszę  wypełnić wzór:

Suma kredytu – ………………
Pożądany czas spłaty kredytu – ……………….
Średnia suma uzyskiwanych dochodów za 3 miesiące: ………………..
Dochód z wyszczególnieniem na podstawę i dodatki/premie - …………….
Bank gdzie wpływa wynagrodzenie - …………..
Miejsce zamieszkania – …………..
Źródło pozyskiwanego dochodu - …………..
Czas trwania aktualnej umowy - …………..
NIP zakładu pracy i wykonywany zawód - …………..
Wiek kredytobiorcy - …………..
Aktualna suma kredytów, które pozostały do spłaty – …………..

Aktualna suma miesięcznych zobowiązań kredytowych - …………..
Historia w BIK’u (czy w przeszłości były zaciągane kredyty i czy występowały opóźnienia w płatnościach, punktacja w BIKu) – …………..
Czy i gdzie w przeciągu ostatnich 3-ech miesięcy były wysyłane wnioski kredytowe - …………..
Bieżące obciążenia kredytowe - …………..

Dodatkowo jeżeli jest Pan zainteresowany uzyskaniem kredytu konsolidacyjnego proszę o wypełnienie poniższego wzoru odpowiednio do każdego zobowiązania:

-  nazwa Banku …………..
-  data zawarcia umowy …………..
- całkowita suma udzielonego kredytu …………..
- aktualna wysokość kapitału do spłaty (wg harmonogramu) …………..
- wielkość raty …………..
- suma ubezpieczenia (składka jednorazowa, czy spłacana każdego miesiąca?) …………..
- wysokość oprocentowania nominalnego …………..
- ile wynosi okres kredytowania ………….. 

Posted

Na razie pytam tylko orientacyjnie czy z taką punktacją jak w chwili obecnej posiadam jest sens składać wniosek o konsolidację czy lepszym rozwiązaniem jest odczekanie i dopiero składanie?

Posted

Nie ma co ukrywać, że Twój scoring przedstawia się w sposób przeciętny ale dramatu też żadnego nie ma. Można tylko postawić pytanie gdzie leży źródło tak „niskiej” punktacji- generalnie analitycy bankowi przez palce patrzą na osoby, których niskich scoring jest związany z np. dużą ilością zapytań. Gorzej jeśli nie płacisz swoich zobowiązań w terminie i dlatego spada CI punktacja. Wobec czego, dlaczego Twój scoring wygląda tak jak wygląda?

Posted

W przeciągu jednego miesiąca mój scoring wzrósł z poziomu 319 pkt do 418 pkt. Spóźnienia czasem się przytrafiały ale nie były większe niż parę dni. Dodatkowo ani razu nie było tak żebym miał komornika albo podobne historie. Wobec czego nie mam bladego pojęcia z jakiego powodu moja punktacja jest tak niska. Zawsze staram się płacić swoje zobowiązania na czas. 

Posted

Posiada Pan swój raport z BIK w wersji elektronicznej i czy jest opcja jego przesłania na pocztę e-mail ?

Posted

W mojej ocenie Pana BIK prezentuje się naprawdę w przyzwoity sposób (co najmniej). Tylko w jednym miejscu (zobowiązania otwarte) było 59 dni spóźnienia a w innym miejscu 48 dni (ale to 2012 r.) Wielu kredytobiorców chciało by mieć taką sytuację. Na chwilę obecną zalecam terminowe spłaty, w żadnym razie nie można dopuścić do żadnej należności wymagalnej (nawet „głupia” dycha robi swoje), pod żadnym pozorem nie wysyłać zapytań o kredyt a scoring na pewno będzie lepszy.

Uważam, że w dość krótkim czasie może Pan uzyskać poziom 460-470 punktów a z takim wynikiem można śmiało powalczyć o kredyt konsolidacyjny. Trudno powiedzieć czy stanie się to za miesiąc czy pięć miesięcy, ciężko naprawdę oceniać.

1 person likes this

Posted

Jednak jak wszyscy wiem sam scoring z BIKu nie przesądza o tym, że dana osoba otrzyma kredyt konsolidacyjny lub jej wniosek spotka się z negatywną oceną analityka bankowego. Jest to tylko jeden z wielu czynników, które bierze pod uwagę bank. Osobiście polecam skontaktować się z jakimś doradcą w formie „fizycznej”.