Sign in to follow this  
Followers 0

Problem z windykacją Profii Credit

6 posts in this topic

Posted

Witam. Ostatnio zaciągnąłem sporą pożyczkę w Profii Credit. Spłacam ją czasem z opóźnieniem ale to co wyrabia ich windykacja to przechodzi wszelkie pojęcie. Za każdym razem jak mam spóźnienie dostaję smsa na komórkę, że jestem kłamcą, czy to jest zgodne z prawem?? A jak z nimi rozmawiam przez telefon to straszą, że komornik zabierze mi dom i nie będę miał gdzie mieszkać. Nerwowoo już nie wytrzymuje. Doradźcie jak sobie z nimi poradzić ??!

Posted

Ich działania tak jak to opisujesz to działania sprzeczne z prawem lub na granicy prawa. Masz jakiś dowód na to np. zdjęcie sms, nagraną rozmowę z konsultantem?
Codo ich działań to nie jestem nawet zaskoczony. Spotkałem się z wieloma takimi przypadkami, w zasadzie teraz to już codzienność. W zasadzie nie ma się czemu dziwić. W ten sposób Ci ludzie zarabiają na chleb. Im większa skuteczność tym większa wypłata.

Posted

Dobrze rozumiem, że każdy musi zarabiać jakoś na życie, ale w ten sposób? Przecież to już przekracza ludzie pojęcie. Niestety smsy przez przypadek usunąłem a nie mam opcji żeby nagrywać rozmowy. Następnym razem zachowam.
Naprawdę nie ma żadnego bata na tych łobuzów? Każdego dnia dostaję po kilka telefonów, spać przez to nie mogę.

Posted

Powiem tak. Ciężko się walczy z całą organizacją firmą- lepiej znać danej konkretnej osoby. Co nam to daje? Możemy np. napisać skargę na jej postępowanie (i wtedy przydają się zgromadzone dowody). Z doświadczenia wiem, że przynosi to często skutek i windykacja wraca do „normalnych” norm.

Jeżeli to nie poskutkuje to warto podeprzeć się czyimś autorytetem i w jego imieniu przesłać pismo. Np. można skorzystać z pomocy prawnika (jeśli Cię nie stać to w wielu miastach studenci udzielają bezpłatnych porad), możesz skorzystać z pomocy Federacji Konsumentów lub Miejskiego Rzecznika praw konsumenta. Słyszałem, że zajmują się tego typu sprawami.

Musisz coś zrobić, bo przez te telefony dostaniesz nerwicy w niedługim czasie.

Posted

Masz rację. Spróbuje na razie własnymi siłami dać sobie z nimi radę. Dziękuję i pozdrawiam.

Posted

Nie ma za co. Życzę Ci powodzenia.