Sign in to follow this  
Followers 0

Kredyt mieszkaniowy i dodatkowa konsolidacja

6 posts in this topic

Posted

Cześć wszystkim,
Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie zaciągnięcie kredytu na mieszkanie. Szczegół w tym, że posiadam aktualnie dość duże zobowiązanie z niemałą ratą. Czy jest szansa żeby wszystko połączyć w jedno? Na chwilę obecną mogę zrobić hipotekę na moim mieszkaniu (szacuję, że jego wartość wynosi ok. 260.000 zł) i dostać pieniądze na nowe mieszkanie.

Kredyt normalny/Kredyt MdM - normalny
Waluta kredytu - PLN
Pożądana czas trwania umowy - 25 lat
Wielkość kredytu – zwrot bieżącego kredytu 125.000 zł  + nowe mieszkanie ok. 170.000 zł + koszty wykończenia 50.000 zł – razem przeszło 345.000 zł
Wartość nieruchomości / wkład własny- nie posiadam żadnego wkładu własnego, jestem właścicielem mieszkania o wartości mniej więcej 260.000 zł – może to być moim wkładem własnym?)
Rynek pierwotny/rynek wtórny - Rynek wtórny
Rodzaj nieruchomości/rodzaj własności – lokal mieszkalny
Powierzchnia nieruchomości - 53 metry
Lokalizacja nieruchomości (np. miasto albo województwo)- Nowa Sól/Lubuskie
Stan zaawansowania inwestycji - Gotowe do zamieszkania
Pełna liczba osób w gospodarstwie domowym - 1
Wiek kredytobiorcy / kredytobiorców – 28 lat
Bieżące obciążenia kredytowe - kredyt Gotówkowy w Getin Banku, zostało do zwrotu jakieś 129.000 zł
Historia w BIK – bez opóźnień, wszystkie dotychczasowe zobowiązania zwrócone i zamknięte, w aktualnych nie mam żadnych spóźnień
Umowa o pracę: średni dochód  z ostatnich 3 miesięcy 3.900 zł na rękę  - umowa o pracę do 2020 roku, staż pracy w firmie 2 lata
Scoring-  520 pkt (4 gwiazdki).

Posted

Otrzymujesz średnio 3.900 zł na miesiąc, jak to wygląda podstawa i premia czy jednolicie?

Jest możliwość zaciągnięcie takiego kredytu ale uprzedzam, że bez wkładu własnego (10%) się nie obejdzie.

Posted

Mieszkanie, które chcesz kupić po wykończeniu będzie miało wartość ok. 180.000 -200. 000 zł, dobrze liczę?

To będzie pełna własność na mieszkaniu czy spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu? 

Posted

Podstawa wynosi 2.600 zł i reszta to premia. Jednak mogę uzyskać zaświadczenie na którym będzie podany wyłącznie pełne wynagrodzenie (bez wyszczególnienia na podstawę i dodatki).

Jeżeli przeprowadzę gruntowany remont to powinno być tyle warte. Będzie to mieszkanie spółdzielcze z wyodrębnioną własnością.

Posted

Od jakich czynników jest zależna Twoja premia, dostajesz w każdym miesiącu takiej samej wysokości czy różnie? Jeżeli są różnicę to proszę podać wysokość premii z ostatnich trzech miesięcy. 

Posted

Wysokość premii jest zależna od sprzedażowego wyniku  (czyli generalnie prowizja od każdego sprzedanego produktu, nie było jeszcze tak żebym otrzymał samą podstawę bez prowizji).

Sierpień 1.800 zł Wrzesień 1.900 zł Październik 1.700 zł.