Sign in to follow this  
Followers 0

Kredyt samochodowy na 25.000 zł!!

7 posts in this topic

Posted

Witam wszystkich, ma plan aby kupić samochód i w tym celu muszę zaciągnąć kredyt. Jakie mam na niego szanse przy mojej sytuacji? Proszę o konkretne porady specjalistów finansowych

.

Kredyt samochodowy:
Wielkość kredytu- 21.000 zł
Wartość samochodu / wkład własny- 25.000 zł/4.000 zł
Stan pojazdu (nowy- salon/używany -komis)- z drugiej ręki- używany
Rok Produkcji pojazdu- 2008r.
Salon/Komis- komis
Pożądana czas trwania umowy kredytowej- od 24 miesięcy do 36
Pełna liczba osób w gospodarstwie domowym- nikogo na utrzymaniu
Pełna miesięczny dochód netto na rodzinę 3mc/6mc-  około 5.300 zł średnia z trzech miesięcy
Źródło pozyskiwanych dochodów – własna firma od 2012 r.
Wiek kredytobiorcy / kredytobiorców- 28 lat  
Bieżące obciążenia kredytowe – kredyt gotówkowy z ratą 500 zł miesięcznie, spłacany bez opóźnień
Historia w BIK- przyzwoita

Każda propozycja kredytu jest mile widziana.

Posted

Przykładowa propozycja kredytu samochodowego z Paribasa.

Nazwa banku- BNP Paribas
Wielkość kredytu netto- 21 000 zł
Wielkość kredytu brutto- 22 050 zł
Elementy kredytu: prowizja 5%/ubezpieczenia od utraty pracy i od następstw nieszczęśliwych wypadków, mieszczą się w kwocie raty 43,11 zł
Wysokość oprocentowania nominalnego- 6,9%
Rzeczywista roczna stopa oprocentowania- 16,11% z ubezpieczeniem za pełny 36-miesięczny pełny czas trwania spłaty

Wysokość raty- 719,12 zł
Czas trwania umowy- 3 lata
Produkty dodatkowe- ROR oraz limit w ROR lub karta kredytowa
Wysokość prowizji dla pośrednika- nie ma

Posted

Wysłałem zapytanie do BNP Paribas i na takich zasadach jestem skłonny zaciągnąć kredyt. Mam też auto tyle, że nie z komisu a od dalszego znajomego.

W tym miejscu pojawia się moja wątpliwość, mam świadomość, iż trzeba podać informacje zawarte w dowodzie rejestracyjnym, w tym numer VIN aby bank mógł go sprawdzić. Co się stanie jeżeli samochód zostanie sprzedany w toku trwającej weryfikacji czy też niedługo potem? Ile czasu muszę czekać aby dostać pieniądze z kredytu już pod pozytywnej decyzji?

Jest to dla mnie ważne ponieważ wiem, że już kilka osób pytało o ten samochód a właścicielowi też nie opłaca się czekać na pieniądze ode mnie (podobno niebawem wyjeżdża).

Posted (edited)

Stąd też polecam kredyt gotówkowy w Paribas Bank na powyższych zasadach. Moim zdaniem świetna propozycja w Twojej sytuacji.

Edited by b.bankowy

Posted

W przypadku kredytu samochodowego sprzedający otrzymuje pieniądze dopiero po przerejestrowaniu samochodu na Twoje dane. Ponieważ aby została wypłacona suma kredytu musisz przedłożyć nowy dowód rejestracyjny.

Postępowanie ws. kredytu samochodowego- składasz wniosek, w tym samym dniu decyzja i podpisanie umowy. Rejestracja i wtedy przelanie środków finansowych.

1 person likes this

Posted

W przypadku kredytu samochodowego sprzedający otrzymuje pieniądze dopiero po przerejestrowaniu samochodu na Twoje dane. Ponieważ aby została wypłacona suma kredytu musisz przedłożyć nowy dowód rejestracyjny.

Postępowanie ws. kredytu samochodowego- składasz wniosek, w tym samym dniu decyzja i podpisanie umowy. Rejestracja i wtedy przelanie środków finansowych.

W ten właśnie sposób to się przedstawia. :)

Posted

Chyba, że możesz wziąć jeszcze pod uwagę propozycję z Getin Banku

Procedura uproszczona- bez  konieczności przedstawiania zaświadczeń ZUS i US dla prowadzących działalność gospodarczą.
Suma kredytu netto 21.000 zł
Wysokość raty-  689,49
Wysokość stopy oprocentowania- 8,99 %
Prowizja oraz ubezpieczenie zawarte w racie kredytu - 4%