Sign in to follow this  
Followers 0

ING Bank ostrzega swoich klientów przed oszustami

4 posts in this topic

Posted

Jak podaje portal finansowy bankier.pl dochodzi coraz więcej głosów do niego w związku z próbą wyłudzenia danych.

Okazuje się, że pomysłowość ludzka nie zna granic. „Nowy”/ stary sposób oszustów na łatwy zarobek to vishing. Oszust podając się za pracownika banku dzwoni  klientów banku z prośbą o podanie wrażliwych danych dotyczących rachunku np. login, hasło itd. Jeżeli je zdobędzie zostaną one wykorzystane do kradzieży środków z konta lub mogą posłużyć do wyłudzenia pożyczek/kredytów.

Ewentualnie oszuści wysyłają wiadomość SMS o potrzebie zaktualizowania danych pod podanym numerem telefon. Klient dzwoni a potem scenariusz jest taki sam jak powyżej.

Niekiedy nóż mi się w kieszeni otwiera kiedy słyszę o takich przekrętach ;/ Nic tylko żeby zarobić a się nie narobić. Także uważajcie. 

Posted

Zgadzam się. Żaden nie weźmie się do uczciwej pracy tylko myśli jak tu ukraść, jak oszukać itp.:(

Posted

Ostatnio sam miałem taki przypadek tylko, że otrzymałem meila na moją skrzynkę, że w celu dalszego korzystania z rachunku konieczna jest aktualizacja danych itd. (konto mam w PKO). Dobrze, że wcześniej zadzwoniłem na infolinię banku i okazało się, że to kolejny „wałek” ktoś chciał zrobić. 

Posted

Powiem szczerze, że w ogóle mnie to nie dziwi w tym kraju i nie mówię tego aby szerzyć pesymizm. Ostatnio nasze kochane państwo zwiększyło wskaźnik kradzieży, który określa czy coś jest jeszcze wykroczeniem czy już przestępstwem. Skutek?  Diametralnie wzrosła liczba „drobnych” kradzieży w sklepach. Kutwa złodzieje teraz chodzą na „zakupy” z kalkulatorami w ręce.