Sign in to follow this  
Followers 0

ING Bank ostrzega swoich klientów przed oszustami

4 posts in this topic

Posted

Jak podaje portal finansowy bankier.pl dochodzi coraz więcej głosów do niego w związku z próbą wyłudzenia danych.

Okazuje się, że pomysłowość ludzka nie zna granic. „Nowy”/ stary sposób oszustów na łatwy zarobek to vishing. Oszust podając się za pracownika banku dzwoni  klientów banku z prośbą o podanie wrażliwych danych dotyczących rachunku np. login, hasło itd. Jeżeli je zdobędzie zostaną one wykorzystane do kradzieży środków z konta lub mogą posłużyć do wyłudzenia pożyczek/kredytów.

Ewentualnie oszuści wysyłają wiadomość SMS o potrzebie zaktualizowania danych pod podanym numerem telefon. Klient dzwoni a potem scenariusz jest taki sam jak powyżej.

Niekiedy nóż mi się w kieszeni otwiera kiedy słyszę o takich przekrętach ;/ Nic tylko żeby zarobić a się nie narobić. Także uważajcie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted

Zgadzam się. Żaden nie weźmie się do uczciwej pracy tylko myśli jak tu ukraść, jak oszukać itp.:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted

Ostatnio sam miałem taki przypadek tylko, że otrzymałem meila na moją skrzynkę, że w celu dalszego korzystania z rachunku konieczna jest aktualizacja danych itd. (konto mam w PKO). Dobrze, że wcześniej zadzwoniłem na infolinię banku i okazało się, że to kolejny „wałek” ktoś chciał zrobić. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted

Powiem szczerze, że w ogóle mnie to nie dziwi w tym kraju i nie mówię tego aby szerzyć pesymizm. Ostatnio nasze kochane państwo zwiększyło wskaźnik kradzieży, który określa czy coś jest jeszcze wykroczeniem czy już przestępstwem. Skutek?  Diametralnie wzrosła liczba „drobnych” kradzieży w sklepach. Kutwa złodzieje teraz chodzą na „zakupy” z kalkulatorami w ręce. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0