Sign in to follow this  
Followers 0

Czy muszę spłacać chwilówkę?

10 posts in this topic

Posted

Cześć wszystkim. Jak jeszcze byłam na studiach zaciągnęłam chwilówkę a Alfa Kredyt. Jakieś 1.000 zł, spłaciłam jedną ratę i a na kolejne nie musiałam już pieniędzy. Od tego czasu dostaję tylko ponaglające smsy. Jak myślicie spłacać to chwilówkę? Kwota jest mała a do tej pory nic nie zrobili, to może już dali sobie spokój? Pytam bo u mnie kruchą z kasą a nie chce wydawać niepotrzebnie pieniędzy.

Posted

Pytasz się na poważnie czy zajmujesz się tzw. trollingiem. Bo nie mogę się zdecydować?

Posted

Całkowicie poważnie. Napisałam coś nie tak? Po prostu nie orientuję się w tych wszystkich przepisach i chce dopytać. To aż tak wielki grzech? Jeśli tak to przepraszam.

Posted

Dobrze. Sprawa wygląda tak:
To, że jeszcze nie wysyłali do Ciebie pisemnego wezwania to zapłaty to tylko kwestia ich opieszałości. Nie obawiaj się zrobią to w najbliższym czasie. To, że jeszcze nie otrzymałaś żadnego nakazu zapłaty z sądu to widocznie ich taktyka (poczekają aż zadłużenie będzie większe i wtedy dopiero „puszczą” sprawę w elektronicznym postępowaniu).

Dla Twojej wiadomości. Każdy dzień zwłoki to naliczane odsetki karne (zorientuj się ile wynoszą, sprawdzisz to w umowie, którą podpisałaś, możesz się nieprzyjemnie zdziwić). Każdy wysłany to Ciebie sms to opłata windykacyjna (przeważnie od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych doliczane do całkowitego zadłużenia).

Niebawem może się okazać, że Twój dług nie wynosi 800-1000 zł ale np. 2.500 zł albo 3000 wraz z kosztami sądowymi.
Dlatego też nie opowiadaj głupot, zdobądź szybko gdzieś tą sumę (np. pożycz o koleżanki) i spłać to raz na zawsze.

Posted

Dokładnie. Posłuchaj rady Prometeusza. Spłać to zadłużenie dziewczyno i miej święty spokój. Ja tak kiedyś zwlekałem z chwilówką na 2 tys.

Po kilku latach odezwali się do mnie ludzie skupujący długi. Wtedy do zapłacenia miałem już 8 tys.! a rozmawiać z nimi nie szło w żadnym razie.

Posted

Kurczę. Myślałam, że mi się po prostu upiecze i obejdzie się bez płacenia. Także dziękuję za pomoc i przepraszam za niemądre pytanie.

Posted

Nie musisz przepraszać. Kto pyta nie błądzi ale błagam czasami przy niektórych pytaniach dłużników opadają mi ręce.

Posted

Powiem tobie to co wiem-koniecznie  musisz zapłacić bo i inaczej juz nigdy nie dostaniesz kredytu ! A jeżeli chcesz wziac pozyczke to radze "Szybka Gotowka" - bardzo dobra firma ! Za 20 minut juz kasa u ciebe!  Polecam

Posted

trzeba oddawać..