Sign in to follow this  
Followers 0

W jakim banku mogę otrzymać kartę kredytową?

14 posts in this topic

Posted

Witam. Piszę z takim problemem. Ponieważ około dwóch miesięcy temu wystąpiły u mnie opóźnienia w spłacie kredytu. Termin płatności raty miałem do 10 października a zapłaciłem 9 listopada razem z aktualną. Złożyłem wniosek o wydanie karty kredytowej ale Alior Bank poinformował mnie, że czas moich zaległości przekroczył 30 dni a w związku z tym nie mam zdolności kredytowej i muszę poczekać jakieś pół roku żeby ponownie starać się o kartę. Trochę to dla mnie dziwne, że jedno opóźnienie może całkowicie zablokować drogę do karty kredytowej. Jaki bank może mi przyznać kartę kredytową? Jest jakaś różnica w stosunku do Aliora czy wszędzie będę miał decyzję odmowną?

Nie chcę składać wniosków bez sensu wszędzie bo słyszałem, że to obniża punktację kredytową. Zatem gdzie mam największe szanse aby taką kartę uzyskać?

Posted

A próbowałeś złożyć wniosek we własnym banku tj. tam gdzie masz założony rachunek osobisty? Żaden doradca nie proponował Ci linii kredytowej?

Posted

Szkopuł w tym, że we własnym banku już próbowałem i  za każdym razem byłem zbywany tekstem, że „ to nie tak łatwo” , „ już ma przecież dwa kredytu” , „ nie ma większych szans” itp. Dlatego miałem taki plan, żeby wziąć jeden większy kredyt konsolidacyjny a Aliorze a przy okazji starać się o kartę kredytową a tu się okazało, że przez to małe opóźnienie cały misterny plan … nie udał się ;/ 

Posted

Nie chcę Cię straszyć ale z doświadczenia wiem, że karta kredytowa dla większości osób nie jest załatwieniem problemów. Wprost przeciwnie bardzo często sama staje się problemem lub pogłębia już istniejące kłopoty finansowe.

Dlatego też w mojej ocenie o wiele lepszym wyjściem jeżeli faktycznie potrzebujesz gotówki jest typowy kredyt a nie karta  kredytowa.

Każdy robi to co uważa za słuszne tylko zawsze trzeba działać z głową.

Na Twoim miejscu starałbym się o sensowną konsolidację w jednym miejscu. Odczekał chwilę czasu, zobaczył jak mi idzie spłata a potem ewentualnie starałbym się o kartę kredytową tam gdzie kredyt konsolidacyjny został zaciągnięty.

Posted

Nie zdolnością kredytową nie jest u mnie wcale tak źle. Do spłaty pozostało mi „tylko” 8.000 zł na 36 miesięcy. Zarabiam średnio 3.600 zł brutto i nie posiadam nikogo na utrzymaniu.

Pozostaje tylko pytanie, który bank w tej chwili przyzna mi taką kartę kredytową? 

Posted

Bez analizowania szczegółów możesz się zgłosić do Vanquis Bank. Generalnie kartę kredytową otrzymują tam osoby posiadające „nieciekawy” BIK. Także nie powinno być żadnych problemów w Twoim indywidualnym przypadku. Oprócz tego zdolność nie jest analizowana tak jak w typowych bankach.

Jedyny minus to, że  koszty nie są małe- 9,95 albo 19,95 i stopa oprocentowania na poziomie 16%. Firma Vanquis Bank znajduję się w grupie IPF, której właścicielem jest Provident. 

Posted

No nie wiem, nazwa Provident źle mi się kojarzy i nie chcę wpędzić się w żadne kłopoty;/ 

Posted

No nie wiem, nazwa Provident źle mi się kojarzy i nie chcę wpędzić się w żadne kłopoty;/ 

Spokojnie nie musisz się niczego obawiać. Fakt koszty nie są małe ale do wszystkich informacji masz pełny dostęp przed podpisaniem właściwej umowy także decyzja należy tylko do Ciebie. Ja tylko podsuwam dostępne rozwiązania.

Posted

Ja mam kartę kredytową z mBank i jestem z niej bardzo zadowolona

Posted

Osobiście rekomenduję kartę kredytową dobro procentuje z PKO BP. Jeżeli z niej korzystamy to każdego dnia możemy wspierać szczytne cele. Pieniądze mogą zostać przekazane na cel jaki sobie wybierzemy, może to być bankowa akcja honorowego krwiodawstwa, ochrona środowiska i wiele jeszcze innych. Działa to w ten sposób, że to bank rezygnuje z części swoich zysków a zatem Ty nie dokładasz tak naprawdę nic z własnej kieszeni. 

Posted

Jak dla mnie najlepszą propozycję z kartą kredytową ma Sygma Bank. Rewelacyjny program lojalnościowy. Przy każdej płatności otrzymujesz punkty i możesz je później wymieniać na fajne nagrody. Oprócz tego w niektórych placówkach partnerskich masz jeszcze atrakcyjne rabaty. 

Posted

Osobiście mogę polecić kartę kredytową w Multi Bank: limit kredytowy na 2.000 zł, karta Mastercard. Można ją otrzymać nawet przy niewielkich zarobkach (sąsiad zarabia około 1.500 zł i uzyskał ją bez żadnych problemów). 

Posted

O naprawdę ciekawa propozycja. Może się nawet zdecyduję. Dzięki wielkie za informację.