Sign in to follow this  
Followers 0

Polak mniej oszczędny aniżeli Bułgar

7 posts in this topic

Posted

W ostatnim czasie Towarzystwo Allianz stworzyło zestawienie aktywów finansowych mieszkańców w 53 państwach. Według danych statystycznych Polska plasuje się dopiero na 39 miejscu. Obliczono ,że średnio w 2014 roku każdy mieszkaniec Polski był w posiadaniu 9,9 tysiąca euro w depozytach, papierach wartościowych oraz funduszach emerytalnych, ale po odjęciu posiadanego zadłużenia zostawało już jedynie 6,2 tysiąca. Osoby mieszkające w Polsce miały dwa razy mniej oszczędności niż Czesi czy Grecy, a 25 razy mniej niż Szwajcarzy (co akurat nie jest zaskoczeniem). Zaskoczeniem może być jednak fakt, że  większe aktywa niż Polacy są w posiadaniu ... Bułgarów i obywateli Malezji.

Źródło- http://bankier.pl/wiadomosc/Polak-ma-mniej-aktywow-niz-Bulgar-3418873.html

Posted

Byłbym sceptyczny co do wyliczeń „specjalistów” z Allianz. Nie ma bowiem fizycznej możliwości aby sprawdzić ile każdy Polak odłożył do przysłowiowej skarpety. Zważywszy na to, że wysokość stóp procentowych w naszym kraju delikatnie mówiąc nie zachęca do oszczędzania. 

Posted

Wiedzieć tego oczywiście nie mogą ale jest mało prawdopodobne aby nasi rodacy w domowym zaciszu gromadzili miliony oszczędności. 

Posted

Grosz do grosza i mamy dwa grosze J Znając nasz charakter narodowy (jeżeli oczywiście coś takiego w ogóle w przyrodzie funkcjonuję) myślę, że Polak taki „biedny” nie jest J

Posted

Badania i statystyki to niekiedy jeden wielki pic na wodę. Przykładowo w ujęciu statystycznym ja i moja żona mamy po jednej piersi także J trochę dystansu do takich artykułów jest zalecane. 

Posted

A z czego taki człowiek ma odłożyć jeżeli przykładowo zarabia minimalną krajową. Kiedyś się mówiło „Za dużo żeby umrzeć ,za mało żeby żyć”.

Posted

A z czego taki człowiek ma odłożyć jeżeli przykładowo zarabia minimalną krajową. Kiedyś się mówiło „Za dużo żeby umrzeć ,za mało żeby żyć”.

Święte słowa…. Osobiście drażni mnie jak przedstawia się w Polsce średnie zarobki. Powiem wam szczerzy, nigdy tyle nie zarabiałam i pewnie nigdy nie będę zarabiać a dodatkowo nie znam nikogo ze swojego otoczenia, żeby takie wynagrodzenie otrzymywał każdego miesiąca.