Sign in to follow this  
Followers 0

Niechciany wpis z Vivusa w BIKu

4 posts in this topic

Posted

Witam. Chciałabym otrzymać odpowiedź na takie pytanie bo mam problem.
Jakiś czas temu brałam pożyczkę- chwilówkę w Vivusie. Wszystko zostało pięknie spłacone na czas i tu pojawia się problem. Jak się okazuje Vivus ma dostęp do BIKu a co za tym idzie ta chwilówka mi bruździ w uzyskaniu kredytu bankowego.
Wysłałam wniosek o wyczyszczenie tego wpisu do Vivusa ale minął już miesiąc i żadnej odpowiedzi nie dostałam. Ile mają czasu na odpowiedź? Można ich jakoś pogonić? Śpieszy mi się bo jak najszybciej chce złożyć wniosek kredytowy do banku.

Posted

Zacznijmy generalnie od tego. Każdy stary kredyt/pożyczkę tj. wpis o niej może zostać usunięty, że nie nasze opóźnienie nie przekroczyło 60 dni (zwykle dwie raty) i nie minęło 30 dni od poinformowania Cię o tym fakcie przez wierzyciela.

Jeżeli spełniasz ten warunek to wierzyciel powinien bezzwłocznie usunąć ten zapis z raportu BIK.
Szkopuł tkwi w słowie „niezwłocznie”, sama ustawa tłumaczy ten termin jako „jak najszybciej i bez nieuzasadnione zwłoki”.  W orzecznictwie sądów mówi się coraz częściej o terminie 14 dniowym.

Pismo z ponagleniem do nich możesz zawsze wysłać, gwarancji jednak nigdy nie masz.

Posted

Miałam podobny problem ale z pewnym bankiem, nie powiem jakim. W każdym razie dokopałam się w jego regulaminie, że mają dokładnie 30 dni na przekazanie klientowi odpowiedzi.

Z tym, że vivus to nie bank i może z tym być różnie. Zadzwoń do nich i powiedz jaka jest sprawa, może to pomoże.

Posted

Jak wcześniej napisałam wszystko zostało spłacone w terminie i bez żadnych opóźnień. No nic poczekam jeszcze kilka dni i do nich zadzwonię. Wielkie dzięki za objaśnienie sytuacji.