Sign in to follow this  
Followers 0

Potrzebny kredyt na rozwój firmy

7 posts in this topic

Posted

Witam serdecznie. Jestem zainteresowana otrzymaniem kredytu na firmę na kwotę 200 do 300 tys. zł. Pieniądze z kredytu mają zostać przeznaczone na rozwój firmy transportowej. W chwili obecnej dysponuję 3 samochodami, które jeżdżą po całym terytorium Unii Europejskiej. Obrót firmy szacuję na 20- 26 tysięcy. Euro na rachunek bankowy wpływa od 8- 17 tysięcy (spedycja ściąga sobie z całości za paliwo) obrót będzie większy gdyż od tygodnia zarabia 3 samochód, którym jeżdżę sam. 2 samochody na zasadach leasingu i jedno z pełną własnością. Kredyty na łączą sumę około 3.100 zł każdego miesiąca (wszystko spłacane w wyznaczonym terminie). Wcześniejszy rok zakończony „pod kreską” 100.000 zł (notoryczne awarie jednego z aut). Nie mam żadnych zaległości w ZUSie ani w Urzędzie Skarbowym.

Środki finansowe jakie mam nadzieję uzyskać przeznaczę na kaucję na następny samochód jak również koszt wprowadzenia nowych samochodów. Moja umowa na spedycję jest zawarta na czas nieokreślony. W tym momencie pracują dla nas 4 osoby.

Posted

A nie wydaje Ci się, że  leasing jest w tym przypadku lepszym rozwiązaniem?

Jak długo prowadzisz swoją działalność gospodarczą?

Posted

Dokładnie od pierwszego maja 2015 roku. Nie jestem zainteresowana leasingiem. Potrzebuję kredyt na wprowadzenie 4 samochodów pod spedycję a pieniądze zostaną przeznaczone na zapłatę kaucji a zapas gotówki przyda się żeby utrzymać płynność finansową. 

Posted

Witam wszystkich,
Proszę o podanie bardziej szczegółowych informacji,
Ile wynosi przychód i dochód za rok 2014?
Ile wynosi przychód i dochód za okres bieżący?
Jeśli występuje amortyzacja to proszę o jej wskazanie.
Firma, jaki konkretnie ma pkd?
Ile ma Pani lat?
Czy posiada Pani zobowiązania prywatne?
Obroty w ujęciu miesięcznym na jakim są poziomie?

Wpływy są wykazywane w  Euro (dobrze zrozumiałem)?
Przedsiębiorstwo jest prowadzone w formie spółki czy jednoosobowej działalności gospodarczej?

W tym momencie warunki kredytowe są mocno ograniczone z uwagi na krótki staż funkcjonowania firmy.
Wskazała Pani wcześniej, że była dość duża strata i najprawdopodobniej finansowanie może zostać ograniczone wyłącznie do Leasingu, ale jeszcze bym tego nie przesądzał.

Posted

W takich okolicznościach zostaje praktycznie sam leasing, w ostateczności jakiś kredyt samochodowy.

Spora strata za ubiegły rok robi swoje i jest niemal pewne, że kredytu w kwocie 200- 300  tys. na pewno nie uzyskamy. Być może mniej ale to też przy założeniu, że będzie Pani dysponować zabezpieczeniem hipotecznym. 

Posted

Dobrze to wobec tego na ile faktycznie mogę otrzymać kredyt?