Sign in to follow this  
Followers 0

Jeden kredytobiorca i dwóch współwłaścicieli

9 posts in this topic

Posted

Witam wszystkim, piszę w tym wątku ponieważ nigdzie indziej nie znalazłem na forum odpowiedzi na moje pytanie.

Sytuacja przedstawia się w ten sposób, że chcę niebawem kupić swój pierwszy samochód (nowy) i na ten cel potrzebuję właśnie zaciągnąć kredyt. Niestety na chwilę obecną, w żadnym banku kredytu nie dostanę (to trochę skomplikowana historia). Czy możliwa jest opcja żeby wziąć samochód z ojcem jako drugim współwłaścicielem ale w ten sposób, żeby to tylko on był kredytobiorcą?? Ubezpieczenie mogę już wziąć na siebie. Istotne jest to aby umowa kredytu była na ojca.

Druga sprawa, czy za powiedzmy kilka-kilkanaście miesięcy kiedy już moja zdolność kredytowa będzie lepsza to będą mógł „kupić” samochód od ojca bez żadnych większych formalności, tak żeby kredyt był już tylko i wyłącznie na mnie?

Z góry dziękuję za każdą poradę.

Pozdrawiam

Posted

Możesz zrobić w ten sposób- ojciec kupuje samochód na kredyt albo jeszcze lepiej zaciąga kredyt gotówkowy, następnie pożycza Ci potrzebne pieniądze, kupujesz już samochód na siebie. Dogadujesz się z ojcem i go spłacasz. 

Posted

Dzięki za podpowiedzieć ale takie rozwiązanie raczej odpada… 

Posted

A z jakiego powodu umowę kredytową ma podpisać tylko ojciec? Kredyt możecie zaciągnąć wspólnie jako współwłaściciele, samochód będzie wspólny a Ty przy okazji wyrobisz sobie pozytywną historię kredytową. 

Posted

Na chwilę obecną żaden bank nie przyzna mi kredytu nawet w wysokości przysłowiowego „złamanego grosza”.

Sęk w tym, że kończę prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą i niebawem będę już miał umowę o pracę. Leasingu nie chcę brać z naturalnych przyczyn a umowa o pracę jak wiadomo jest konieczny stać minimum 6ecio miesięczny. Trochę długo a jeszcze jej podpisanej nie mam. Dlatego pojawił się pomysł, żeby mój ojciec zaciągnął kredyt

Posted

Na chwilę obecną żaden bank nie przyzna mi kredytu nawet w wysokości przysłowiowego „złamanego grosza”.

Sęk w tym, że kończę prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą i niebawem będę już miał umowę o pracę. Leasingu nie chcę brać z naturalnych przyczyn a umowa o pracę jak wiadomo jest konieczny stać minimum 6ecio miesięczny. Trochę długo a jeszcze jej podpisanej nie mam. Dlatego pojawił się pomysł, żeby mój ojciec zaciągnął kredyt

Właśnie to proponowałem. Żeby szanowny tato na siebie zaciągnął kredyt… 

Posted

Wspominałeś o kredycie gotówkowym a mi chodzi cały czas o kredyt na samochód.

Dla mnie ważne jest to aby posiadać status współwłaściciela. Jeżeli to nie wypali to będziemy się  starać żeby kredyt został zaciągnięty tylko na ojca. I tutaj nurtuje mnie druga sprawa: czy jeżeli minie kilka miesięcy jak już moja zdolność kredytowa będzie lepsza to czy będę mógł bez żadnych problemów odkupić auto od mojego ojca i w jaki sposób przepisać umowę kredytu na siebie?

Posted

Kosztowo wyjdzie to bardzo podobnie. Po co aż tak utrudniać sobie życie?

Jeśli będziesz chciał odkupić samochód od ojca to będzie to związane z uiszczeniem PCC (podatek od czynności cywilno pranych (jeszcze raz), nowy kredyt to następna prowizja do zapłaty itd…. 

Posted

Oczywiście będzie mógł posiadać status współwłaściciela auta, wszystko zależy wszak od decyzji Twojego taty. Odpowiedź na drugie pytanie- wtedy będziesz musiał mieć środki finansowe a zatem zaciągasz kredyt gotówkowy i odkupujesz samochód od ojca. Albo bierzesz kredyt samochodowy i odkupujesz go od ojca.

Szczegół jest „tylko” taki że kredyt samochodowy przewiduje obowiązek wpłacenia wkładu własnego a przy kredycie gotówkowym takiego obowiązku już nie masz.

1 person likes this