Sign in to follow this  
Followers 0

Zdolność kredytowa- scorning na 439 pkt, kredyt hipoteczny, jest szansa?

2 posts in this topic

Posted

Cześć wszystkim, obecnie moja punktacja w BIKu wynosi 439 punktów. Posiadam dwa wpisy o statusie „odzyskany”. Jeden kredyt został zwrócony jakieś 4 lata temu, drugie spłacony rok temu na początku grudnia.

W chwili obecnej posiadam 3 kredyty ratalne od roku i jeden  kredyt gotówkowy. Wszystkie spłacam w wyznaczonym terminie i bez żadnych opóźnień. Staram się nimi zbudować pozytywną historię kredytową.

Na dobrą sprawę w rok czasu ze statusu:

„Brak możliwości określenia oceny punktowej” punktacja urosła mi do poziomu 439 pkt.

Dlatego też mam takie pytanie, niebawem mam plan składać wniosek o pozyskanie kredytu hipotecznego. We wrześniu oba aktualne kredyty zostaną spłacone. Czy do tego momentu moja punktacja w BIK może jeszcze wzrosnąć?

Czy posiadając punktację: DOSTATECZNY posiadam jakiekolwiek szanse na dostanie pieniędzy?

Naturalnie przy uwzględnieniu, że ten wpis z citi handlowy ze statusem cały czas będzie w raporcie BIK figurował?

Posted

W tym momencie szansa na kredyt który posiada status „odzyskany” (w ostatnich 5 latach) jest naprawdę niewielka. Dobrym rozwiązaniem jest usunięcie tego negatywnego wpisu w BIK i dopiero wtedy składanie ewentualnego wniosku o kredyt.