Sign in to follow this  
Followers 0

marlena.dziurska@o2.pl

8 posts in this topic

Posted

Suma kredytu: 90.000 zł
Pożądany czas trwania umowy kredytowej: w ten sposób żeby rata nie przekraczała 1.000 zł a czas maksymalnie do 160 miesięcy
Suma 3 ostatnio przelanych wynagrodzeń/świadczeń: Ja 3.200 brutto zł, mąż 2.200 brutto 
Dochód rozbity na podstawę i dodatki/premie- nie dotyczy
Nazwa banku, do którego przelewane jest wynagrodzenie: PKO BP
Źródło pozyskiwania dochodów: umowa o pracę na czas nieokreślony (zarówno ja i mąż)
Czas obowiązywania aktualnej umowy - od kiedy i do kiedy trwa. Ja od czerwca 1991, Mąż od grudnia 2005
Wiek kredytobiorcy/kredytobiorców:45/50
Bieżąca suma kredytów, które pozostały do spłaty: nie ma 
Bieżąca suma miesięcznych zobowiązań kredytowych: brak
Historia w BIK(czy były kredyty i czy były poprawnie spłacane, wysokość scoringu w BIK)
W jakich miejsach były składane wnioski kredytowe w minionych 3 miesiącach: abonament telefoniczny, zakupy na raty, w samym banku żadnych kredytów i pożyczek nie zaciągaliśmy, wszystko inne spłacane w wyznaczonym czasie i bez opóźnień. 

Posted

W Pani okolicznościach dobrym rozwiązaniem było by wstępne rozpoznanie raportu BIK pod kątem, czy naliczane były punkty scoringowe za te zakupy/telefony. Nie wszystkie bowiem rzeczy tego typu trafiają do BIKu. Jeżeli nie będzie punktacji to będzie to poważny problem na drodze do osiągnięcia takiego kredytu

Proszę się zarejestrować na stronie www.bik.pl i pobrać raport. Szczegółowy opis jak to zrobić i co będzie potrzebne znajdzie Pani tutaj http://kredytyforum.pl/index.php?/blogs/entry/3-jak-sprawdzi%C4%87-czy-jestem-w-bik/

Posted

Do jakich banków wysyłali Państwo wnioski o uzyskanie kredytu?

Posted

Do jakich banków wysyłali Państwo wnioski o uzyskanie kredytu?

Nigdzie jeszcze wniosków nie wysyłaliśmy. Chciałam jeszcze dodać, że mamy nieruchomość (dom). Wobec czego jest możliwość wzięcia również pod hipotekę ale to tylko w ostateczności (nie chciałabym tego robić). Pozdrawiam

Posted

Pożyczka gotówkowa (tj. bez potrzeby zastawiania hipoteki) to zawsze umowa na maksymalnie 10 lat- 120 miesięcy. Duże szanse na kredyt mają Państwo w Plus Banku- w zależności od wyboru konkretnej oferty prowizja waha się na poziomie od 8 do maksymalnie 18,5% a wysokość oprocentowania to 105. Rata w wysokości około 1.450 zł na okres 10 lat.

Pożyczka hipoteczna to dla porównania prowizja na poziomie od 0 do 2% a oprocentowanie rzędu od 5 do 6%. Czas zwrotu pożyczki hipotecznej może zostać rozłożony w czasie na zdecydowanie dłuższy okres niż te 10 lat. Przykładowo rata pożyczki hipotecznej będzie również mniejsza bo na poziomie około 1.000 zł (ta sama kwota i czas umowy na 10 lat).

Wybór sposobu finansowania zależy oczywiście od Państwa. Nie prezentuje konkretnych propozycji ale poglądowe różnice między  p. hipoteczną a gotówkową.

Posted

Tak sobie myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie rozbicie tej kwoty na dwa banki. W jednym taki kredyt może nie przejść.

50.000  jest spokojnie do ogarnięcia w PKO skoro tam wpływa suma  wynagrodzenie a 40.000 zł można zrobić w każdym inny, choćby w przywołanym już Plus Banku.

Posted

Zdecydowaliśmy z mężem ostatecznie na kredyt pod hipotekę. Mogą państwo zaprezentować jakieś konkretne propozycje?

Posted

Bank ING
Wielkość kredytu 90.000 zł
Wysokość marży 3,4%
Wysokość prowizji 1,9%
Produkty dodatkowe: rachunek z wpływem minimum 2.000 zł miesięcznie
Wysokość raty kredytowej 963,85 zł

Czas trwania umowy- 120 miesięcy

1 person likes this