Sign in to follow this  
Followers 0

Historia z BIK i BIG za granicą?

4 posts in this topic

Posted

Witam. Niebawem z mężem wyjeżdżamy prawdopodobnie na stałe do Austrii. Czy nasza historia kredytowa tj. wpisy z BIG i BIK będzie widoczna również tam jak będziemy się starać o kredyt. Mamy w kraju trochę niezapłaconych rachunków za telefon i trochę opóźnień w chwilówkach, jak to wygląda? Wie ktoś? Miał ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted

Wydaje mi się, że banki będą miały taki dostęp. Na pewno w Niemczech taka sytuacja występuje.
Z tego co wiem w 2011 r. polski BIK i niemiecki SCHUFA (jego odpowiednik  niemiecki) podpisali w tej wspólnie porozumienie o przekazywaniu sobie takich danych i działa to w obie strony.

Można przypuszczać, że w Austrii też to działa. Odpowiednikiem BIKu jest tam KSV. Jeśli znasz niemiecki to może tam znajdziesz stuprocentowe informacje https://www.ksv.at/.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted

Dziwne to trochę. Z jednej strony banki mają podpisane porozumienia (słyszałem ostatnio w telewizji, że z kilkudziesięcioma instytucjami w całej Unii Europejskiej) a z drugiej jeżeli chce się kredyt w Polsce a zarabia się za granicą to trzeba na własną rękę taką „obcą” historię kredytową ściągać dla nich.

Lenistwo, brak możliwości czy niewiedza banków?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted

Różnie z tym bywa w Polsce. Spotykałem się z przypadkami, że w banku siedziały osoby bez kompetencji, które w swojej niewiedzy łamały podstawowe prawa u uprawnienia klienta. Można by się zapytać „Jak żyć Panie premierze”? ;/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0