Sign in to follow this  
Followers 0

Kredyt gotówkowy dla młodego człowieka- studentki

8 posts in this topic

Posted

Witam wszystkich, niebawem a dokładniej w pierwszych miesiącach następnego roku planuję zaciągnąć kredyt na kwotę około 18.000 – 20.000 zł . Nigdy wcześniej nie zaciągałam kredytu i nie miałam żadnych rat. Kiedyś tylko było zapytanie kiedy pracowałam na umowie cywilno-prawnej o pożyczkę na laptopa banku Santander ale mój wniosek otrzymał odpowiedź negatywną. 15 grudnia przedłużą mi umowę o pracę (pracowałam już przez okres 3 miesięcy na umowie próbnej). Niestety formalnie będzie to umowa tylko na pół etatu (pracuję normlanie i dostaję wynagrodzenie za całe 6h. Czy wobec tego mam jakiekolwiek szanse na otrzymanie kredytu? Na pierwszy miejscu na pewno spytam w banku gdzie pracodawca przelewa mi wynagrodzenie od około 2 lat. Aktualnie posiadam status studenta studiów dziennych jeśli ma to jakieś znaczenie w kontekście kredytu.

Suma kredytu: 20. 000 zł
Pożądany czas trwania umowy kredytowej- 3 albo 4 lata
Suma 3 ostatnio otrzymanych wynagrodzeń/świadczeń: ok 2.000 (netto)zł
Dochód z rozbiciem na podstawę i dodatki/premie - kwotowo (jeśli występuje): podstawa- 1.300 zł(brutto) + dodatkowo wypracowane godziny plus premia wychodzi ok 2.000 zł na rękę
Nazwa banku, do którego przelewane jest wynagrodzenie: Pekao
Miejscowość zameldowania Lublin
Źródło pozyskiwania dochodów umowa o pracę (formalnie pół etatu)
Czas obowiązywania aktualnej umowy - od kiedy i do kiedy trwa: od 20 sierpnia do 20 listopada , kolejna będzie na jeden rok
NIP pracodawcy oraz zajmowane stanowisko:  6775166951 Specjalista ds. obsługi klienta biznesowego
Wiek kredytobiorcy/kredytobiorców: 23
Bieżąca suma kredytów pozostałych do spłaty: nie ma
Bieżąca suma miesięcznych zobowiązań kredytowych 0
Historia w BIK(czy w przeszłości były zaciągane kredyty i czy były opóźnienia w płatnościach, punktacja  scoringowa w BIK) – raczej nie ma
W jakich miejscach były składane wnioski kredytowe w ostatnich 3 miesiącach

Posted

Tylko teraz tak, pytanie zasadnicze- jaka faktyczna wysokość wynagrodzenia będzie widniała na zaświadczeniu od pracodawcy? 

Posted

Na jakim znów zaświadczeniu? Przepraszam ale w temacie finansów jestem ciemna jak tabaka w rogu.

Posted

Sprawa przedstawia się w ten sposób. Od pracodawcy będzie musiała mieć wystawione zaświadczenie o uzyskiwanych zarobkach za 3 ostatnie miesiące. Jeśli faktycznie nie posiada Pani żadnej historii kredytowej to najlepiej składać wniosek o kredyt w banku gdzie przelewane jest wynagrodzenie. Teoretycznie tam jest największe prawdopodobieństwo żeby uzyskać wnioskowaną kwotę kredytu. 

Posted

Byłam święcie przekonana, że nie potrzebuję żadnych zaświadczeń od pracodawcy a wystarczą same „wyciągi” z trzech ostatnich miesięcy.

Posted

Jeśli wniosek będzie składany w Banku gdzie przelewane jest pani wypłata to zaświadczenie nie będzie raczej wymagane. W innym przypadku- banku takie zaświadczenie będzie już najprawdopodobniej potrzebne.

Posted

Rozumiem, że następna umowa o pracę będzie jedynie na rok? To już przesądzone? Nie ma możliwości żeby ten okres wydłużyć?

Posted

Nie ma nawet takiej opcji. Firma działa zasadach korporacji i nie ma przeproś, takie zasady. Podobno mam się i tak cieszyć bo wcześniej ludzie dostawali umowy tylko na pół roku.