Sign in to follow this  
Followers 0

Jak Polacy regulują swoje rachunki?

6 posts in this topic

Posted (edited)

Blue Media przeprowadziła badania i wynika z nich, iż coraz rzadziej opłacamy nasze rachunki na poczcie lub w banku. 9% badanych twierdzi, że rachunków nie opłaca w ogóle. Ponad 2/3 Polaków woli opłacać rachunki za pomocą przelewów internetowych.

Źródło - http://finanse.wp.pl/kat,1033781,title,dziejesiewbiznesie-Jak-Polacy-placa-rachunki,wid,17996770,wiadomosc.html

Edited by Oleander8

Posted

Też tak robię i uważam, że to jest najszybszy sposób na opłacenie rachunków. Chociaż ostatnio dowiedziałam się, że za rachunki można bez problemy zapłacić sklepie Żabka. Z tego co pamiętam prowizja wynosi tylko 1,89 zł. 

Posted

A robiąc przelew internetowy nie płacisz bardzo często żadnej prowizji. Potwierdzenia przelewu ściągasz w pliku .pdf i zachowujesz w dwóch odrębnych miejscach np. na komputerze głównym i na dysku przenośnym. Ewentualnie zawsze można jeszcze wydrukować. Przelewy robisz w 5 minut i bez kolejek. Wcale się nie dziwię, że poczta i „fizyczne” banki przechodzą w tym temacie do lamusa. 

Posted

Blue Media przeprowadziła badania i wynika z nich, iż coraz rzadziej opłacamy nasze rachunki na poczcie lub w banku. 9% badanych twierdzi, że rachunków nie opłaca w ogóle. Ponad 2/3 Polaków woli opłacać rachunki za pomocą przelewów internetowych.

Źródło - http://finanse.wp.pl/kat,1033781,title,dziejesiewbiznesie-Jak-Polacy-placa-rachunki,wid,17996770,wiadomosc.html

'9% nie opłaca w ogóle"--- to co czeka aż im odetną prąd a sami używają dynama do produkcji energii elektrycznej. Kolejny artykuł napisany bez "pomyślunku" autora tekstu.

Posted

Kiedyś w temacie niepłacenia rachunków słyszałem genialną historię. Nie wiem czy jest prawdziwa ale na pewno zabawna. Otóż jeden pan który notorycznie zalegał z płatnościami wysyłał do swoich wierzycieli piso mniej więcej tej treści  „Szanowni Państwo, chciałbym poinformować  iż w związku z niewielkimi zarobkami wyboru miesięcznych rachunków do opłacenia dokonuję poprzez losowanie. Jeśli nie zaprzestaną Państwo nękać mnie wezwaniami do zapłaty to  wykluczę Państwa przedsiębiorstwo  z trzech następnych losowań.  :D 

Posted

Ma chłop poczucie humoru. Dobre :D