Sign in to follow this  
Followers 0

Kredyt konsolidacyjny – potrzebna szybka pomoc

7 posts in this topic

Posted (edited)

Witam wszystkich, 

Poszukuję kredytu konsolidacyjnego aby nie popaść w finansowe tarapaty tylko kompletnie nie wiem gdzie mam się z tym zwrócić i dlatego proszę bardzo o pomoc

Informacje podstawowe na temat czym byłabym zainteresowana

Suma kredytu – około 70. 000 złotych 
Pożądany czas trwania umowy kredytowej- maksymalnie 10 lat tj. 120 m-cy
Suma 3 ostatnio otrzymanych wynagrodzeń/świadczeń – 2.200 zł /2.100 zł /2070 zł – kwoty netto 
Dochód rozbity na podstawę i dodatki/premie - kwotowo (jeśli występuje) – nie dotyczy
Nazwa banku, do którego przelewane jest wynagrodzenie - BZ WBK
Miejscowość zameldowania - Kraków
Źródło pozyskiwania dochodów - umowa o pracę na czas nieokreślony 
Czas obowiązywania aktualnej umowy - od kiedy i do kiedy trwa - od 15.10.2013 r. 
NIP pracodawcy oraz zajmowane stanowisko – strefa budżetowa
Wiek kredytobiorcy/kredytobiorców - 28 lat
Bieżąca suma kredytów pozostałych do spłaty – około  52. 000 zł 
Bieżąca suma miesięcznych zobowiązań kredytowych - 919 zł + 2 chwilówki (5.000 zł + 1.500 zł)
Historia w BIK(czy w przeszłości były zaciągane kredyty i jak przebiegała spłata, wysokość scoringu) – na koniec września miałam historię w BIK przyzwoitą, jakieś 518 pkt, w tym momencie jest gorzej z powodu tych zaciągniętych kredytów
Gdzie były składane wnioski kredytowe w ostatnich 3 miesiącach – Bank ING, mBank, Bank BZ WBK, 

Bieżące obciążenia kredytowe
Kredyt 1

1) nazwa Banku – Bank BZ WBK 
2) data podpisania umowy - 19.07.2015
3) całkowita suma udzielonego kredytu - około 44. 000 zł 
4) aktualny kapitał do zwrotu (wg harmonogramu) - ok. 41. 100 zł 
5) rata kredytowa - 749 zł 
6) kwota ubezpieczenia (składka jednorazowa, czy naliczana co miesiąc?) – jednorazowa składka
7) wysokość oprocentowania nominalnego- 7,99%
8) na jaki okres kredytowania podpisano umowę - na okres 6 letni, do 07.2021

Kredyt 2

1) nazwa Banku - BZ WBK 
2) data podpisania umowy - 16.07.2015
3) całkowita suma udzielonego kredytu - 7904 zł
4) aktualny kapitał do zwrotu (wg harmonogramu)- 7904 zł
5) rata kredytowa - 139 zł 
6) kwota ubezpieczenia (składka jednorazowa, czy naliczana co miesiąc?) - jednorazowa składka
7) wysokość oprocentowania nominalnego - 10%
8) na jaki okres kredytowania podpisano umowę - okres 6 letni, do 07.2021

Oprócz tego posiadam 2  chwilówki, jedna w wysokości 5.000 zł, a druga 1.500 zł. W obu przypadkach minął już termin spłaty. Opóźnienie na pierwszej 35 dni a na drugiej 7 dni po. 

Dodatkowo jest mi potrzebne około 10.000 - 15 000 zł wolnych środków na uregulowanie prywatnych pożyczek w rodzinie oraz na życie. 

Jeśli spłacę wszystkie zaległości, które w tej chwili posiadam (przede wszystkim chwilówki i rodzinę) to moja miesięczna rata kredytowa może wynosić nawet maksymalnie 1.100 zł. W tym momencie raty moich kredytów są mniejsze ale przez same długi nabawię się niebawem nerwicy (nie mogę spać). 
Następnego kredytu w wysokości około 15 000 zł z ratą na poziomie 200 zł miesięcznie nie dostanę a innego realnie nie jestem w stanie spłacać.

Kilka lat temu miałam kartę kredytową i posiadałam limit na rachunku (wszystko zostało zwrócone w lipcu i sierpniu tego roku, pewnie już nawet tego nie widać w BIK) oraz chwilówki, to już chyba wszystko (więcej nie pamiętam). 
Proszę o pomoc życzliwych doradców. 

Edited by Jesmina

Posted

Takie pytanie, czy po sierpniu były jeszcze jakieś opóźnienia w spłatach kredytów bankowych? Wszystko było regulowane w wyznaczonym terminie?

Jest szansa żeby ktoś jeszcze przystąpił do kredytu z Panią?

Posted

Ze swojej strony mogę podpowiedzieć propozycję z Alior Banku .Pani umowa będzie zaakceptowana jako na czas nieokreślony, warunki na jakich możemy otrzymać kredyt również są całkiem niezłe.

Niżej zamieszczam szczegóły oferty:

Nazwa banku: Alior Bank
Wielkość kredytu netto: 71. 000 zł
Wielkość kredytu brutto: 78. 000 zł
Części składowe kredytu: prowizja/ubezpieczenia: prowizja: 10% / ubezpieczenie: nie ma
RRSO: 9,81%
Wysokość raty: 901,87 zł
Wysokość oprocentowania: 6,9%
Czas trwania umowy kredytowej: 120 miesięcy

Posted

Witam,
Możemy jeszcze próbować w PKO BP. Jednak tam zdolność kredytową będzie Pani miała na około 62.102 zł (konsolidacja + 11.000 zł „wolnej” gotówki).

Nazwa banku PKO BP
Wielkość kredytu netto 62 102zł
Wielkość kredytu brutto 68 211,55 zł
Części składowe kredytu: prowizja 8,99%
Wysokość oprocentowania nominalnego 9,99%
RRSO 13,02% 
Wysokość raty kredytowej 879, 88 zł
Czas trwania umowy kredytowej 120 miesięcy- 10 lat 
Produkty dodatkowe- nie ma 
Wynagrodzenie dla pośrednika- nie ma 

Proszę również wskazać gdzie zaciągała Pani chwilówki, jest to ważne ponieważ jeżeli figurują one w BIK to zdolności zabraknie… 

Posted

Chwilówki były zaciągane w  Vivus i Kredito24. Jeżeli natomiast  chodzi o spłaty kredytów bankowych, pierwsza rata była zwrócona w terminie, przy drugiej mam tygodniowe opóźnienie. Niestety nie znajdę osoby żeby przystąpiła do mojego kredytu. 

Posted

W mojej ocenie jest niestety bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że wniosek zostanie odrzucony ze względu na scoring. Musi to Pani brać cały czas pod uwagę, tak to wygląda. Dlaczego? 
- 2 duże kredyty, które zostały zaciągnięte stosunkowo niedawno
- spora ilość zapytań kredytowych
- zarobki niewielkie w stosunku do żądanej kwoty kredytu
- relatywnie młody wiek
Plusy po Pani stronie to na pewno zatrudnienie w sferze budżetowej i umowa na czas nieokreślony.
Jak wysokie ubezpieczenia ma Pani na kredytach?
Brała Pani pod uwagę prowizję i ubezpieczenie wpisując kwoty do spłaty?
Być może trzeba będzie zrezygnować z ubezpieczeń, zmniejszyć całkowity kapitał do spłaty i wtedy spróbować ponownie szczęścia ze składaniem wniosku.

Posted

Jeżeli nie przejdzie kredyt konsolidacyjny to jest jeszcze możliwość na sam kredyt gotówkowych w Getin Banku na 15.000 zł (na tyle wychodzi zdolność). Nie jest to wystrzałowa propozycja ale zawsze jakieś rozwiązanie. Zakładając okres 96 miesięcy rata wychodzi na poziomie 300 zł ….