Sign in to follow this  
Followers 0

Po książkę do dyskontu

10 posts in this topic

Posted

Okazuje się, że w sieciach dyskontowych oprócz przysłowiowego kefiru i pasztetowej drobiowej możemy również spotkać się z naprawdę dobrą literaturą i to w przyzwoitej cenie. Jak myślicie jak duży skutek takie praktyki mogą odnieść dla społeczeństwa Może dzięki temu statystyczny Polak zacznie czytać książki….

Źródło http://finanse.wp.pl/kat,1033691,title,Ksiazka-najlepszym-przyjacielem-dyskontu-Co-szykuja-na-swieta,wid,17994977,wiadomosc.html 

Posted

Powiem tak, jeszcze jakiś czas temu miesięcznie kupowałem od 3do 4 książek przy cenie za jedną wynoszącą około 20 zł , potem było gorzej bo ceny poszybowały do aktualnego pułapu na poziomie około 50 zł . Ceny książek są większe o jakieś 100% natomiast moje wynagrodzenie zwiększyło się przez ten czas o 20%? Nie mówiąc już o kosztach utrzymania, które nie stały w miejscu. W chwili obecnej nową książkę kupuję „od święta”, niekiedy kupie również używaną do własnego zbioru na allegro. Nie jest dziwnym to, że Polacy nie czytają albo czytają bardzo mało- za cenę jednej przyzwoitej książki można spokojnie przeżyć przez kilka dni…..

Posted

Pomysł niby dobry ale mnie przeraża jedna rzecz. Nawet nie chodzi o sam fakt, że książka może leżeć obok nowych gaci w przecenie. Ostatnio widziałem takie stoisko w jednym w dyskontów, pozycje dobre ale wszystkie praktycznie „przekartkowane” , dużo bałaganu, wszyscy to „macają”, wszystko rzucone na „kupę”. Jednak czytanie książek kojarzy mi się bardziej z czymś więcej niż tylko dodatkiem do zakupów krakowskiej podsuszanej. 

Posted

A mi się to bardzo podoba (fakt niekiedy te książki po „jednodniowym macaniu” wyglądają strasznie) ale sama koncepcja jest rewelacyjna. Świetne tytuły np. Magdaleny Grzebałkowskiej  „Rok 1945” i „Beksińscy portret podwójny”, nowy/stary Hłasko, kryminały Katarzyny Bondy (wszystko to można dostać w Lidlu) i rewelacyjna cena robią swoje. Nareszcie ktoś pokazał (nie mówię o sprzedaży w sieci), że książkę można kupić taniej bo przykładowo jeśli za tą samą pozycję zapłacę w Lidlu dużo mniej niż w Empiku to trzeba się tylko cieszyć. 

Posted

Na marginesie ciekawe jak do tego tematu podejdą „Obrońcy interesu narodowego”. Lidl- sklep niemiecki, Biedronka- właściciel z Portugalii (mój nawiedzony wujek twierdził nawet, że to portugalski żyd :d ). Wysoka kultura wkracza na salony między kęs podwawelskiej i łyk harnasia. Mam nadzieję, że jest to tylko początek zmian jeśli o poziom czytelnictwa w naszym kraju. 

Posted

Do tematu niskiego poziomu czytelnictwa w naszym kraju. Dostaję białej gorączki kiedy słyszę, że Polacy nie czytają bo książki są zbyt drogie. Mam wrażenie, że gdyby były w cenie 1kg kartofli to też by nie czytali.

Czytanie nie musi mieć związku z poziomem zamożności motyla noga. Są przecież biblioteki (może  o  nowości wydawnicze jest niekiedy trudno ale przecież jest tysiące innych pozycji, które warto przeczytać przed śmiercią). Wspomniane allegro- można dostać wszystko i w każdej cenie chyba, że ktoś ma fetysz, że książka musi być zawsze nowa o pachnieć farbą drukarską. 

Posted

Powiem wam, że jeszcze jakiś czas temu byłem zrażony do książek w dyskontach. Jak pamiętam były to przeważnie jakieś przaśne pozycje w stylu „jak schudnąć w tydzień” albo książki kucharskie z potrawami, których zwykł Polak w życiu nie zrobi. A teraz widzę, że naprawdę dobre tytuły są powystawiane. 

Posted

A mi się marzy taka akcja jaka ma miejsce z karpiem albo markowymi ciuchami :D. Wyobrażacie to sobie? Dziki tłum biegnie aby kupić w obniżonej cenie skandynawskie kryminały :d 

Posted

Cenowo książki te nie odstają od cen w księgarniach, a księgarnie mają większy wybór, promocje, nowości. Jakby wypuścili naprawdę tanie serie dobrych książek to Polacy więcej by czytali. A póki co klient Biedronki to raczej osoba kupująca książkę od święta, bo nawet w dyskoncie są one drogie...

Posted

Mnie  osobiście do sklepu przyciąga prasa, a po książki chodzę raczej do biblioteki, ew. zamawiam w księgarni internetowej  bo tak na dobrą sprawę  w dyskontach nie ma zbyt wielu interesujących propozycji.