Sign in to follow this  
Followers 0

Odwołana zgoda na kartę kredytową

7 posts in this topic

Posted

Cześć wszystkim. Mam sporo pytań odnośnie sytuacji, która spotkała mnie kilka dni temu. Ale do początku, Credite Agricole, którego klientem jestem już dobrych 10 lat (posiada tam rachunek osobisty, zaciągnięty kredyt gotówkowy i kredyt odnawialny na koncie) tydzień temu przychylił się do mojego wniosku o przyznanie karty kredytowej. W ocenie ich analityka moja zdolność kredytowa pozwoliła na wydanie karty z limitem na 2.000 zł. Uzyskałem pozytywną odpowiedź na mój wniosek i zgodę kartę kredytową z limitem 4.000 zł. Udałem się zatem do banku i tam okazało się, że na 4.000 zł wymagana jest kolejna weryfikacja a na 2.000 zł (co było już sprawdzane wcześniej) również potrzebna jest następna weryfikacja. Drugiej weryfikacji już nie przeszedłem. Z jakiego powodu? Nikt tego nie wie a bank na ten temat milczy. Dlatego pojawia się tutaj mojej pytani: jak to się dzieje, że jednego dnia weryfikację przechodzę pozytywnie a następnego już nie? Decyzja jest cofnięta a ja pozostaję z masą wątpliwości i niedopowiedzeń.

Może w tej sytuacji próbować jeszcze raz? Co myślicie o pomyśle złożenia jeszcze jednego wniosku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted

Na chwilę obecną odpuść sobie Credite Agricole i spróbuj  w innym banku. Ciężko powiedzieć czym mogłeś podpaść CA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted

Jak dla mnie jest to sprawa konkretnego analityka bankowego na którego trafił Twój wniosek o kartę kredytową. Jeden nie miał żadnych zastrzeżeń, a drugi być może miał gorszy dzień i nie dał akceptacji.

Na Twoim miejscu próbowałbym jeszcze raz złożyć wniosek. Dużo nie tracisz a może tym razem się uda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted

Ale jak to jest możliwe, że mamy jeden bank i dwie skrajnie różne decyzje? Czy następna decyzja może rodzić dla mnie jakieś ujemne skutki? Dużym zaskoczeniem było dla mnie to, że w oddziale usłyszałem na wstępie, że kartę z limitem 2.000 zł dostanę niejako z automatu a potem dopiero okazało się że konieczna jest weryfikacja.

Może się mylę ale skoro mój „rodzimy” bank odrzuca mój wniosek (a zna doskonale moją historię kredytową) to w innych miejscach nie mam już czego szukać? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted

A ja bym się tutaj nie doszukiwał żadnych teorii spiskowych. Być może ktoś chciał w oddziale chciał sobie podpiąć Twój wniosek do wykonania własnego planu miesięcznego, wniosek został ponownie złożony i otrzymał negata (obiło mi się kiedyś o uszy, że w Credite Agricole musi minąć określony czas między kolejnymi wnioskami). Być może tak było w Twoim przypadku. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted

Też myślałem w ten sposób ale jak się okazuje rzeczywistość wygląda nieco inaczej. Każdy bank prowadzi bowiem swoją politykę kredytową z klientem, dlatego mamy banki, które podchodzą do złożonych wniosków bardziej liberalnie lub mniej. Jedyne negatywne konsekwencje jakie mogą spotkać Cię przy złożeniu kolejnego wniosku to obniżenie punktacji w BIKu  (pamiętaj, że każde zapytanie to kilka lub kilkanaście punktów w dół). Z drugiej strony same zapytania nie przesądzają o tym, że dostaniesz kredyt/kartę kredytową czy też nie. Generalnie dla banków bardziej istotnym czynnikiem jest uzyskiwany dochód. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted

Otóż to. Po zaznajomieniu się z tematem postanowiłem jeszcze raz złożyć wniosek, tym razem poprzez infolinię banku. Jaki to dało rezultat? W tym momencie mam wstępną zgodą na kartę kredytową z limitem ….. 6.000 zł J, zdolność kredytowa nie budzi zastrzeżeń i zapraszają mnie do oddziału. Zadzwoniłem nawet do swojego opiekuna, który wcześniej zajmował się moim wnioskiem (w tym momencie jest na zwolnieniu lekarskim. Według jego słów pierwotne odrzucenie mojego wniosku mogło mieć związek z systemem, który robi tak automatycznie ze względu na częste sprawdzanie. W przyszłym tygodniu zobaczymy czy coś z tego faktycznie wyjdzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0